YouTube video içerik üreticiler için her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ederken, bu sefer bir özellik kaldırma haberiyle karşımıza çıktı. YouTube webcam kullanarak site üstünden kayıt yapıp, direkt yükleme yapmanıza imkan tanıyan özelliği 16 Ocak itibari ile durduracak. 

Videolarınızı yüklerken karşınıza çıkan ekranda, bilgisayardan yükle yada webcam ile kaydet şeklinde çıkan seçeneklerden ikincisini artık aramızda göremeyeceğiz. Video içerik konusunun profesyonelleştiği ve artık kalitenin beklenenden daha hızlı bir şekilde arttığı şu günlerde bu özelliği kullanıp da başarılı olmaya devam eden kanal ben görmedim, varsa lütfen siz benimle paylaşın. Google’da konuyla alakalı yaptığı açıklamada zaten çok az sayıda kişinin bu  özelliği kullandığını o nedenle kaldırılmasının çok sorun olmayacağını paylaşmışlar. Ayrıca bu özelliğin ‘Flash’ gibi artık desteği olmayan ve bir çok platformdan kaldırılan eski bir teknolojiyi kullandığına da açıklamalarında ayrıca yer vermişler.

youtube webcam

Aslında YouTube webcam özelliğinin 16 ocak itibari ile miadının dolacağını söylemek yanlış olmaz. Video gibi çabuk tüketilen ve değerinin her geçen gün arttığı şu günlerde birçok kullanıcı daha kaliteli ve daha profesyonel video içerikler üretmek için çalışıyor. Kalitenin bu denli önemli olduğunu düşünürsek webcam yada başka kameralarla çekilmiş birçok görüntünün direkt olarak yüklenip sürekli başarıya ulaşması zaten pek mümkün değil. Bu profesyonelliğin öncüsü ve destekçisi olarak da YouTube, platformunu geliştirmek ve eski özelliklerinden kurtulmak için gerekli adımları atmaktan çekinmiyor. Kendi platformu içerisinde de video düzenlemek için bir çok seçenek sunan YouTube kaliteli içerik üretmeniz adına size doğru yolu göstermek için çalışıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.