Mesajlaşma uygulamalarının günden güne akıllandığı ve yeni özellikler kazandığını ‘ Google yeni mesajlaşma uygulamasıyla Facebook’a rakip olacak’ haberimizde anlatmıştık. Bu gelişmelerle birlikte duruma kayıtsız kalmayacağını gösteren WhatsApp son hamlesini yaptı. Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp görüntülü konuşma özelliğini test etmeye başlayarak şimdilik geliştirme konusunda güvenli bölgede kalarak küçük adımlarla ilerlemek istediğinin de sinyallerini vermiş oldu. Daha önce konuşma özelliği ekleyerek milyonlarca kullanıcısını sevindiren WhatsApp bu sefer bir adım daha ileri giderek görüntülü konuşmayı kullanıcılarına açmak için çalışıyor.

whatsapp-goruntulu-konusma

Sızan görüntülere göre var olan tasarımından birşey kaybetmeden aynı sadelikle bu işi yürüteceğini gösteren WhatsApp konuşma sırasında sadece ön ve arka kamerayı değiştirmenize izin veren bir arayüzle karşımıza çıktı.

Mesajlaşma uygulamalarında denenmeye başlanan botlar konusunda şimdilik bir aksiyon planı olmadığını bildiğimiz firmanın ilerleyen günlerde yapacağı geliştirmelerin daha cesur olması gerektiğini şimdiden söylememiz lazım. Yoksa Facebook ve Google gibi dev rakiplerinin arasındaki savaşta kendine yer edinebilmesi kolay olmayacaktır. Zira şimdilik elinde olan kullanıcıları kaybetmemek için rakiplerinden hızlı davranması gerektiğini de yazımıza eklememiz gerek.

Son olarak konuyla alakalı yetkililer bir açıklama yapmasa da 1 hafta içinde uygulamanın güncellemesinin yayınlanacağı sızan bilgiler arasında.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.