Y Jenerasyonunun popüler uygulaması Snapchat’in hikayeleri farklı açılardan görmenizi sağlayacak yeni özelliğini duyurmasının hemen ardından, Vine tarafından cevap niteliğinde gelişmeler var!

Popüler sosyal ağ uygulaması Vine, benzer Vine’ları keşfetmenizi sağlayan, Snapchat’in Story Explorer özelliğine benzer yeni bir özellik duyurdu.

Bu özellik sayesinde, bir kanalda veya kendi Vine akışınızda gezinirken, benzer içeriğe sahip Vine’ları görebilmek için mevcut ekranı basitçe sola kaydırabileceksiniz. Vine’ın resmi blogunda verilen örnekte, Justin Bieber Vine’larını, farklı hesaplar üzerinden – Justin Bieber’ın kendi hesabı, AMAs (Amerikan Müzik Ödülleri) hesabı gibi – görmenin mümkün olduğu anlatılmış.

 

vine-yeni-ozellik-justin-bieber

Vine buna benzer bir özelliği Ekim ayında duyurmuştu ancak bu duyuruya konu özellik, kullanıcıların gönderi altındaki “Benzer Vine’lar” seçeneğine dokunmasını gerektiriyordu. Bu özellik ile, kullanıcılar basitçe sola kaydırarak aynı işlemi yapabilecekler.

Vine tarafından, hangi Vine’ların benzer olduğunun nasıl belirleneceğine dair çok detaylı bir açıklama gelmemekle birlikte, açıklamalarında yeni özellikle ilgili olarak şu sözlere yer verildi;

Vine’daki kişileriniz ve siz Vine’lar ile etkileşime girdikçi, bu aktivite hangi Vine’ları “benzer” olarak göstereceğimiz konusunda bize yol gösterecek.

 

‘Benzer Vine’lar’ özelliği ile, Vine’ın kullanıcıları için yeni içerikler keşfetme fırsatını geliştirmeye çalıştığı ortada. Uygulamanın, tüm benzerleri gibi kendi fenomenlerini yaratması ve bunların popüler sayfaları deyim yerindeyse “parsellediğini” düşünürsek, popüler sosyal ağın yeni ve bakir :) kanallar açıyor olması pek de sürpriz sayılmaz.

Vine tarafından gelen haberler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Şirket bugün yaptığı duyuru ile, ‘Benzer Vine’lar’ özelliği ile eş zamanlı olarak Apple Watch uygulamasını da kullanıcıların beğenisine sundu.

Uygulama ile, Apple Watch sahibi Vine kullanıcıları, favori kişi listelerini seçip kendi akışlarında görüntüleyebilecek, ayrıca uygulama üzerinden Vine’ları beğenebilecek ve re-vine edebilecek.

vine-apple-watch

Vine’ın resmi blogunda yaptığı açıklamayı görmek için tıklayın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.