Twitter tarafından bugün yapılan bir açıklamaya göre, yeni güncelleme ile Twitter artık fotoğraflarınızı boyutlandırmayacak ve kesmeyecek.

Metin üzerine kurulmuş bir micro-blogging platformu olan Twitter, zaman içerisinde video ve fotoğraf gibi görselleri desteklemeye başlamıştı. Bu yılın başında ise videoları otomatik oynatma özelliğini tanıtan Twitter, bugün bir özellik daha eklediğini duyurdu.

Eskiden haber akışında yer kazanmak için 2:1 olarak ölçeklendirilen fotoğraflar, artık özgür. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın fotoğraflarınızı kendi boyutunda paylaşabilmenize imkan sağlayan yeni güncelleme, kullanıcılar tarafından da iyi not almış görünüyor.

Bizim yaptığımız denemelerde, yüklediğimiz dikey fotoğrafları 1:1 kare olarak ölçeklendiren micro-blogging platformu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmamış.

Twitter ayrıca, yeni güncelleme ile çoklu fotoğraflar için daha büyük galeri görüntüsüne geçildiğinin de haberini vermiş. Facebook galeri özelliğine çok benzeyen yeni görünüm, bir büyük ana görsel ve yanında küçük thumbnail görsellerle göze daha hoş görünüyor.

Twitter artıkYeni özellik bugün itibari ile kullanıma açıldı. Tüm Twitter camiasına hayırlı olsun.

Kaynak: TwitterBlog

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.