Tesla Motors’dan, Elon Musk’dan veya SpaceX’den bahsetmiyorum hayır. Bildiğimiz Nikola Tesla’dan bahsediyorum. Buluşlarıyla ve dehasıyla bugün bile dimağımızı zorlayan, fakat belki de sosyal yönü yeterince iyi olmadığı ve gereğinden fazla naif olduğu için, ders kitaplarında bile adı geçmeyen Tesla.

Aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla ‘kökünden’ değiştirebilecek birçok ‘kullanılan ve kullanılmayan’ deneye/buluşa da imza atmasına rağmen, ders kitaplarında adı nadiren geçer. – Wikipedia

Elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi, bugün bile inanamadığımız bir teknolojiyi keşfetmiş ve kendi zamanı içerisinde kanıtlamış bu dahinin, günümüz “hızlı” , “züppe” , “umursamaz” startup dünyasında nelerle karşılaştığına dair bir parodi olan bu videoya biz baya güldük, sizlerin de güleceğini umarak paylaşıyoruz :)

Damn you Edison, Heil Tesla! :)

Not: Türkçe dublaj gibi bir “dev hizmet” yapmak isterdik fakat, talep olmadan arz edecek zamanımız yoktu. Bu içeriği sağlayanlar robot değil, böyle  bir isteğiniz olduğunda her an iletişim kurabilirsiniz :)

 

 

Bonus Video

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.