Hoverboardların birer birer patlama haberlerini aldığımız son günlerde içinde batarya bulunan araçlara karşı temkinli bir şekilde yaklaşmaya başlamıştık ki, bu sefer haber Norveç’ten geldi. Norveç’te Supercharger istasyonunda şarj olması için bırakılan Tesla Model S bir anda alev alarak yanmaya başladı.

Görüntüleri VGTV isimli Norveç haber sitesi tarafından paylaşılan olayın nasıl olduğu konusunda henüz netlik kazanan bir durum yok. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için hemen olay yerine geldiği yangının ardından paylaşılan raporda, itfaiye ekipleri yangını söndürmek için özel bir köpük kullandığı dışında başka bir detaya yer verilmemiş. İtfaiye ekiplerinin yangının neden çıktığı konusunda bir açıklaması olmazken, aracın 2014 model bir Tesla Model S olduğu paylaşılmış.

Tesla ekibi olay sonrası bir can kaybının yaşanmadığını, taraflarından olayın araştırıldığını basınla paylaşmış. 2014 yılında taşıdığı pil nedeniyle yangın tehlikesi konusunda sıkıntılar yaşayan Tesla, Amerikan trafik güvenlik idaresi tarafından piller için ekstradan önlem almaya zorlanmıştı. Bunun sonuncunda ekstra koruma plakaları araca eklenmişti.

Bataryası bulunan cihazlarda yaşanan patlamalar sonucunda ortaya çıkan hassas durumun üstüne bu tarz bir olay yaşanması, Tesla için zaten kritik olan bir konunun fitilini ateşledi. Bu konuda ekstra hassasiyetle çalışan Tesla ekibi olayı araştırarak yangına neyin sebep olduğunu bulup, durumu aydınlatmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.