Uzak Doğu’dan gelen son söylentiler Apple’ın, 2016 yılında gerçekleştireceği Worldwide Developers Konferansında tamamen yenilenmiş MacBook Air tasarımını tanıtacağı yönünde. Apple dedikoduları hakkında güvenilir kaynak Economic Daily News’ın verdiği habere göre Apple, MacBook Air ürün gamına 11 ve 13 inçlik seçeneklerinin yanında bir de 15 inçlik yeni bir tasarım ekleyecek.

Economic Daily News haberdeApple’ın, yeni tasarım için üreticilerle yoğun bir çalışma içinde olduğu, yeni tasarımda soğutma sisteminde, bataryasında ve metal kasasında yenilikler yapabilmenin yolunu aradığını iletmiş.

Tayland merkezli site, bu yıl ayrıca 12 inçlik bir MacBook üretimi yapıldığını fakat bunun MacBook Air mı yoksa Pro amblemi mi taşıyacağını bilmediklerini belirtmiş.

Bir diğer söylentiye göre Apple’ın çıkardığı 13 inçlik MacBook Pro satışlarını körüklemesi için, MacBook Air 11 inç üretimi durdurulacak. Böylelikle Apple MacBook gamında 1 adet 12 inç, 3 adet 13 inç cihaz kalacak – iPad Pro, MacBook Pro ve MacBook Air. Söylentiler gerçekleşirse 15 inçlik cihaz sayısı da 1’den 2’ye çıkmış olacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.