Sony bugün yaptığı duyuruda, iOS Playstation uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladığını iletti. Oyun konsolu devi, aynı zamanda, PlayStation markası altında bir de yeni uygulama yayınladı.

Sony’nin oyun konsolu için kardeş uygulama diyebileceğimiz PlayStation uygulaması, Playstation Network (PSN) hesabınız ile entegre olarak, PlayStation Store’da alışveriş yapmanıza ve PlayStation tarafından üretilen içeriklere, sistem rehberlerine, kullanım kılavuzlarına ve resmi blog yazılarına ulaşmanıza olanak sağlıyordu.

Yeni duyurulan güncelleme ile, PlayStation uygulamasını kullanarak popüler geliştirici, tasarımcı ve topluluk yöneticilerinin onaylı hesaplarını ve bunların aktivitelerini “What’s New” sekmesinde takip edebileceksiniz.

PlayStation App Güncellemesi

 

playstation-uygulaması

Eklenen bu özellikler, topluluk algısı için iyi olsa da, güncelleme ile uygulamanın önemli özelliklerinden biri de kaldırıldı : mesajlaşma.

Gamer okuyucularımız hemen öfkeye kapılmasın, çünkü şirket eş zamanlı olarak; PlayStation Messages adını verdiği yepyeni, bağımsız bir mesaj uygulaması yayınladı.

Yeni PlayStation Mesajlaşma Uygulaması

Daha önce Facebook’un, Messenger uygulaması ile izlediği stratejiye benzer şekilde, Sony de mesajlaşma özelliğini resmi PlayStation uygulamasının içinden çıkararak, spin-off diyebileceğimiz yeni PlayStation Messages uygulamasına ekledi.

playstation-messages-uygulaması

 

Oyuncular, bu yeni uygulama ile, diğer oyuncularla metin bazlı mesajlar, sesli mesaj, fotoğraf ve sticker paylaşabilecek. Uygulama sayesinde, bire bir mesajlaşmanın yanında, 100 kişiye kadar grup sohbetleri de kurulabiliyor olacak. Ayrıca, uygulama üzerinden hangi arkadaşlarınız online olduğunu ve ne oynadığını görebileceksiniz.

playstation-mesajlasma-uygulamasi

Güncellenen PlayStation uygulaması ve yeni Playstation Messages uygulaması an itibariyle ücretsiz olarak App Store’dan indirilebiliyor. Her iki uygulama da iOS 7.0 ve daha üzeri versiyona sahip iPhone, iPod touch ve iPad’lerde kullanılabiliyor.

Yazar Hakkında

Gökçen Orhan

İletişimin temellerini Ege Üniversitesi'nde, Satış&Pazarlama'yı Philip Morris'te, Reklam ve Sosyal Medya'yı Miami Ad School'da öğrendi. Inveon'da harika insanlarla gerçekleştirdiği İş Geliştirme faaliyetlerini sonlandıran Gökçen, e-ticaret, dijital iş geliştirme ve omni-channel operasyon kurguları üzerine kendini geliştirirken, orta ve büyük ölçekli şirketlere on-demand iş geliştirme ve dijital danışmanlık yapıyor. Kafa Tech'de girişimcilik, iş geliştirme ve dijital pazarlama üzerine yazan Gökçen, beyin fırtınası yapmaktan ve bir şeyler inşa etmekten zevk alır. Herhangi bir şey!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.