Son Google Maps güncellemesi ile, Google Maps mobil uygulamasına, trafikte işinizi kolaylaştıracak bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde, ekranınıza Google Maps’ten ayrı olarak “Driving” (Sürüş) isminde bir kısayol ekleyebilecek ve navigasyon ihtiyacınız olduğunda bu kısayol vasıtasıyla doğrudan yol bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre, bu yeni özellik (kısayol) navigasyon moduna hızlı erişmenizi sağlamanın yanı sıra, ev ve iş yeri gibi sık kullandığınız varış noktalarına, tahmini varış sürenizi otomatik olarak hesaplayabilecek ve güncel arama geçmişinizi baz alarak, varış noktası önerilerinde bulunabilecek.

son google maps güncellemesi driving

Google oluşturduğu bu kısayol ile, tek dokunuşta kolay erişim sağlamayı ve kullanıcılarının, gidecekleri yönü daha kolay bir şekilde belirleyebilmelerini sağlamayı hedefliyor. Özelliğin diğer bir amacını ise, istikamet önerileri ve otomatik tahmini varış sürelerini hesaplayarak kullanıcılara zaman kazandırmak olarak tanımlıyorlar.

Güncelleme henüz Play Store’da yayınlanmadı ancak yayınlandığında, tahminlerinin doğruluğundan hiçbir zaman tam emin olamadığımız Yandex Navigasyon uygulamasını kıskandıracak bir flört başlayabilir.

4 Kişi Yorumlamış

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.