Amerika’da Black Friday çılgınlığının başlamasıyla birlikte birçok marka ve uygulama kullanıcılara ulaşmak için farklı yollar denedi. Bunlar arasında dikkat çeken uygulamalardan biri ise Snapchat ve Beats ortaklığından geldi. Snapchat kullanıcılarını şaşırtmak ve var olan özelliklerin deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler üstünde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde, Snapchat’in son olarak duyurduğu özelliği, ‘Snapchat hikayeleri farklı açılardan görmenizi sağlayacak yeni özelliğini duyurdu‘ başlıklı yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Çıkardığı özelliklerle bir çok eleştiriye maruz kalan Snapchat, reklam politikalarının zayıf olmasıyla bir çok defa gündeme gelmişti. Yapmış olduğu geliştirmeleri nasıl paraya çevireceği bir çok kişi tarafından merak konusu olan Snapchat, Apple Beats ile yaptığı çalışma ile bir çok soruya canlı canlı cevap vermiş oldu.

snapchat-beats-reklam

Beats’ın Twitter hesabından Amerika’da Black Friday süresince kullanılacak özel bir lensin duyurulmasıyla başlayan kampanya, Amerika’da bulunan Snapchat kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Görsellerin Drake – Big Rings parçasıyla birleşmesi, Snapchat’in lens özelliğine aldığı ilk reklamının başarılı sonuçlarını taçlandırdı. Beats ile başlayan lens özelliği reklamları ilerleyen günlerde hangi markalarla devam edeceğini, hep birlikte göreceğiz. Belki de model başarılı olursa, yakında ülkemizde de örneklerini görmeye başlarız, ne dersiniz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.