Gelecekte hayal ettiğimiz tıraş deneyimini sunmayı vaat eden Skarp’tan Kickstarter’dan heyecan verici 5 proje yazımızda bahsetmiştik ve yazımızı çıktığımız süreçte banlandığını duyurmuştuk. Kickstarter’da çok ilgi gören ve 10 günden az sürede 2 milyon dolar fon toplayan Skarp’ın kampanyası “askıya alınmış” olarak nitelendirilmişti. Kickstarter tarafından yapılan açıklamada askıya alınma durumunun geri alınamaz olduğunun paylaşılması ile birlikte, Skarp Indiegogo’da yeni kampanyasını başlattı ve bu sefer flexible fonlama seçeneği ile açıldı yani hedeflerine ulaşsalar da, ulaşmasalar da parayı alacaklar.

Kickstarter çalışan bir prototiplerinin olmadığı gerekçesi ile Skarp’ın fonlamasını durdurdu. Skarp yayınladıkları videoda yaptıkları prototip ile tüyleri kesebildiğini gösterse de, bunu çok yavaş ve efektif bir şekilde gerçekleştiremiyor olmasından dolayı, çalışan bir prototip olarak kabul görmediği konuşuluyor. Çalışan bir prototipleri olmadığı için Kickstarter’ın kurallarını çiğnediği gerekçesiyle de projelerini askıya alma kararı aldı. Bu gelişmelerin akabinde, Skarp Indiegogo‘da yeni bir proje başlatarak yine 160,000 dolar hedefi ile yola çıktı ve yaklaşık 16 saat içinde 163,000 dolar fonlamaya ulaşarak hedefini 1 gün dolmadan yakalamayı başardı.

Destekçilerin aslında fikre ve bunun gerçek olmasını istediğine yatırım yaptığını düşünmekle birlikte, aslında destekçilerin var olan bütün risklerle birlikte projeye destek olduklarının bir kanıtı gibi olsa da, ilerleyen günlerde projenin nereye gidebileceğini hep birlikte göreceğiz.

Skarp’ın traş demosu

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.