Freelancer, girişimci veya eve iş getirmiş profesyonel olabilirsiniz. Ben de sizden en az biri olarak, sabit bir soruna sahibim : çalışırken, arkaplanda çalan müziği yönetmekle uğraşamıyorum, veya artık listelerimden sıkılmış oluyorum ve yeni müzikler keşfedecek zamanım olmuyor.

Ayrıca, bazen çalışmak zorunda olsam da, başka bir yerde, farklı bir atmosferde olmak isteyebiliyorum.

İşte bu gibi durumlarda, bir kamp ateşinin başında olduğunuzu, en azından hayal edebileceğiniz, orman sesleri ile, cama düşen yağmur sesi gibi sesler ile üretkenliğinizi arttıracak araçları listelemek istedik.

Buyrun,

#1 Noisli : Arkaplan sesi ve renkleri ayarlayabildiğiniz Noisli, bulunduğu ortamdan sıkılan ve ses ile odaklananlar için müthiş bir uygulama.

noisli-arkaplan-ses-uygulaması

#2 Noizio: Mac kullanıcılarına özel, rahatlamak ve odaklanmak için ses ekolayzırı

noizio-mac-icin-arkaplan-sesi

 

#3 Defonic: Yağmur, kamp ateşi gibi harika sesleri arkaplanda oynatabilen Defonic’te, ayrıca hareketli ambiyans seçeneği ile, sese uygun görüntü ile de rahatlayabilir, ekranlarınızdan birinde kamp ateşi oynaşırken, diğerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. – Bu kadar uzun yazmamdan, favorim olduğu çıkarımını yapabilirsiniz, evet :)

defonic-arkaplan-sesleri-görüntü

 

#4 Designers.mx: Tasarımcılar tarafından, tasarımcılar için oluşturulan müzik listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Şu tasarımcılar da epey zevkli ha!

designersmx-tasarımcı-müzik-listeleri

#5 Coffitivity: Starbucks veya Nero’ya gitmek için fazla mı tembelsiniz? Ama yine de gücünüzü sinerjiden ve insanlardan mı alıyorsunuz? Coffitivity ile, coffee shop’ları evinize getirin :)

#6 Octave: iOS için ev yapımı UI (arayüz) sesleri. Bu biraz daha tasarımcılar ve mobil geliştiricilerin işine yarayacak bir kütüphane.

#7 Deep Focus: Odaklanma konusunda sorun yaşayanlar için, Spotify’ın ünlü playlist’i :)

#8 99U Music : Farklı temalarla katalog haline getirilmiş playlistleri ile, Spotify veya Youtube listelerinden sıkılanlar için, hoş bir alternetif 99u Music. Yaratıcıların popüler online mekanlarından Behance’in blogundan da daha azını beklemezdik zaten.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.