Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışa sunulan Samsung Gear VR, sanal gerçeklik konusunda kendine yer edinmekte kararlı gibi gözüküyor. Ucuz rakiplerine baktığınızda aradaki fiyat farkı korkutucu olsa da, sanal gerçeklik gözlüğünün uzmanı Oculus ile yaptığı ortaklaşa çalışmanın rakiplerinden sıyrılmasına yardımcı olacağını düşünüyor. Bu konuda ciddi anlamda risk alan Samsung, birçok kişi tarafından daha ne olduğu dahi bilinmeyen, bakir bir pazara ciddi anlamda yatırım yapmış durumda. Şimdilik sanal gerçeklik konusu çok niş bir iş ve pazar olarak gözükse de, gelecekte bu konuyla alakalı daha farklı şeyler konuşacağımıza eminiz. Bu nedenle Samsung’un bu vizyoner hareketini takdir etmemek yanlış olurdu.

samsung-gear-vr-gorsel

Samsung normalde tarafımdan çok sempati gören bir marka olmasa da, sanal gerçeklik vizyonu konusunda takdirimi kazandığını söylemeliyim. Vizyonunun yanında, bu konuda son yaptığı reklamla beni gerçekten kendine bağladı . Reklam sektöründe olmamın ayrı bir etkisi olsa da, teknoloji ve reklamı bu şekilde harmanlayarak radarıma girmemesi mümkün değildi. Yeni yaptığı reklamda Samsung Gear VR‘ı tanıtan firma, detay ve tekniklerde boğulmayarak, sanal gerçekliğin herkes için olduğunu göstermiş. Telefonunuzla kullanabildiğiniz sanal gerçeklik gözlüğünüzü, kim olursanız olun kolaylıkla kullanabileceğinizin altını çizmiş ve yeni teknolojilere karşı olan korkuyu biraz da olsun kırmak için elinden geleni yapmış. Son olarak, ‘Telefon değil, galaksi’ sloganıyla telefon ve gözlüğün bir bütün olarak temsil ettiği dünyayı bizlere göstermiş.

Basit, net ve tam anlamıyla başarılı bir iş olmuş. Google’ın aynı işi yapan 10$’lık karton gözlüğü ile kıyaslansalar da, bu sefer gönlüm Samsung’un bu vizyoner hareketinin karşılığını almasından yana.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.