Wall Street Journal’ın haberine göre yeni Samsung Galaxy S7, basınca duyarlı ekran ve hızlı şarj özellikleri ile geliyor.

Akıllı telefona sahip olmak isteyen müşteriler için seçim yapmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Giderek bütün telefonlar hem tasarım, hem de özellik olarak, birbirlerine benzemeye başlamışken, üreticiler için en önemli unsur, müşteri kitlesine sunduğu özgün yenilikler olmakta. Yani onları diğerlerinden ve rekabetten ayırıcı yegane unsurlar.

Android’in yaptığını birkaç yıl sonra iOS taklit ediyor, iPhone’un tasarımını HTC kopyalıyor, Apple’ın iPhone 5S’le tanıttığı parmak izi okuyucusunu, Samsung bir sonraki ay Galaxy cihazlarına ekliyor derken buna benzer bir haber de WSJ‘dan geldi. Samsung Mart 2016’da lansmanını yapmayı planladığı Galaxy S7 modelinde, tıpkı iPhone 3D Touch özelliği gibi basınca duyarlı bir ekran kullanacakmış.

Bilindiği üzere iPhone geçtiğimiz aylarda iPhone 6S’i 3D Touch özelliği ile piyasaya sürmüştü. Bu yeni özellik sayesinde iPhonelar tıpkı PC’dekine benzer “sağ tıklama” özelliğini kazanmıştı. Ayrıca birçok iOS uygulama geliştiricisi de, Apple’ın yeni trendine ayak uydurmuş ve uygulamalarına 3D Touch özelliğini entegre etmişlerdi. bkn.: 3D Touch Özellikli Google Drive

Bu durum gittikçe flulaşan akıllı telefon piyasında Samsung’u harekete geçirmiş. Geçtiğimiz ay patent savaşlarında büyük darbe alan Samsung, artık gemileri yaktım dercesine, iPhone ile birebir aynı özellikleri sunmaya başladı.

WSJ’ın haberindeki bir diğer başlık ise; Samsung’un yeni cihazına eklemeyi düşündüğü hızlı şarj portu. Bu yeni özelliğin, Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge‘lerde olacağı belirtilmiş. Hızlı şarj sayesinde cihazın %100 doluluğa 30 dk. içerisinde erişebileceği söyleniyor.

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone’lar için şarjlı kılıf tanıtımını yapmış, her daim şarj konusunda muzdarip olan kullanıcıları biraz olsun avutmak istemişti. Kılıfın tasarımı, birçok blogger tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. iPhone kılıfına eleştiriler devam ederken, Samsung’un şarj konusunu ekstra bir aparat olmaksızın çözeceğini duyuracak olması akıllıca bir karar.

Galaxy S7 ile gelmesi muhtemel diğer özelliklerin başında, geliştirilmiş kamera, retina okuyucu ve “tekrar” eklenecek SD kart girişini sayabiliriz.

Yeni cihaz tanıtımının Mart ortasında yapılacağının haberini veren WSJ, lansman gününün Şubat ayı içerisinde belirleneceğini de eklemiş.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.