Dünyanın 9 ülkesinde ve 19 şehrinde halihazırda gerçekleştirilmekte olan Protohack Hackathon organizasyonları,  yazılımcılık bilgisi olmayan girişimcileri buluşturmak için, İTÜ çekirdek girişimlerinden MicroFactory organizasyonuyla ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Girişimciler, 12 saat süren bu etkinlik süresince prototipleme konusunda eğitim alabilecek, diğer girişimcilerle bağlantılar kurabilecek ve ürünlerini prototipleme imkanına sahip olacak. Güne, başlangıç aşamasındaki fikirleriyle başlayan girişimciler, günün sonunda sunumlarını yatırımcılara, geliştiricilere, ve mentorlara sunma imkanına sahip olacak. Günün sonunda tek bir satır kod yazmaksızın, prototipleriyle ve prototiplerini ürüne dönüştürmek için ihtiyaç duyacakları ödülleri alacaklar.

İlk etkinliğini 13 Şubat 2016 Cumartesi günü, İTÜ Teknokent’te gerçekleştirecek olan Protohack, Türk girişimcilik ekosistemine hackathonlar ile yeni bir hız kazandırmayı hedefliyor.

Protohack, girişimcilerin hiç bir kod bilgisi olmadan ürün ve servis geliştirmesini sağlayan bir oluşum. MicroFactory’nin organizasyonunu üstlendiği ProtoHack ile kod bilgisi olmayan girişimciler gerekli araçlara, bilgiye ve bağlantılara erişebilir hale geliyor ve ürün geliştirmek için ivme kazanıyor.

Siz de katılmak isterseniz, http://protohack.org/events/protohack-istanbul/ sayfasından etkinliğe kayıt olabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.