Atlanta’da yaşayan adnını vermek istemeyen bir iPhone 6 Plus kullanıcısı, kotunun ön cebinde taşıdığı telefonunun bir anda aşırı ısınarak alev aldığını ve bacağının sol tarafını yaktığını iddia etti.

Douglas County’de alışveriş esnasında bir mağazanın otoparkında ön cebinde bir ısı hissettiğini, daha sonra yanık kokusu aldığını belirten şahıs, akabinde önce pantolonunun daha sonra iç çamaşırının yandığını ve bacağında inanılmaz bir acı hissettiğini belirtti. Her insan gibi onun da ilk aklına gelen pantolonunu çıkarmak oldu ve otoparkın ortasında soyunmaya başladı.

“Dumanı görür görmez hemen kemerimi çözdüm ve patlayacak korkusu ile pantolonumu çıkartıp uzağa attım.Neredeyse pantolonun sol tarafı tamamen yanmıştı. İç çamaşırımında sol tarafında yanıktan dolayı bir delik açıldı. Bacağım hafif bir şekilde yandı ama zamanında önlem almasaydım ciddi bir yanık oluşacaktı.”

Adını gizli tutan ve kendisine Rocky denmesini isteyen iPhone kullanıcısı, garip bir şekilde Apple’dan tazminat talep etmeyeceğini ve kendilerinden bir beklentisi olmadığını belirtti. Özellikle Amerika gibi bir ülkede kediyi mikro dalga fırına koyup sonra tazminat kazanan, evcil hayvanını çamaşır makinesinde yıkamaya çalışırken öldüren fakat yine de üreticiden tazminat almaya hak kazanan insanlar varken Rocky’nin böyle bir karar alması bize pek de normal gelmedi.

Rocky, telefonunu Ekim 2015’de aldığını ve ürünün “refurbished” yani yenilenmiş olduğunu belirtti. Dolayısı ile aslında ilk muhattap zaten Apple değil, ürünü yenileyerek tekrar satan mağaza. Rocky, ürünü satın aldığı mağazadan yeni bir ürün hediye olarak gönderildiğini ve kendilerinden ayrıca bir özür beklediğini belirtiyor. Bununla beraber mağazadan hiçbir tazminat beklentisi olmadığını da sözlerine ekliyor.

Ne diyelim? Böyle insanlar kaldı mı?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.