Facebook takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız, bu Pakistanlı girişimci bir yolunu bulmuş olabilir :)

Facebook takipçi sayısını arttırmak, her Facebook kullanıcısı ve sayfa yöneticisi için sıkıntılı bir süreç. Herhangi bir alanda rekabete dahil olabilmek için, sayfa ve profilleri çok iyi yönetmek, kaliteli ve organik erişim sağlayan içerikler üretmek gerekiyor. Ne var ki; uygulanan yöntemler her zaman bununla sınırlı kalmıyor. Facebook erişim basamaklarını hızlıca tırmanmak isteyen yüzlerce Facebook kullanıcısı ve internet girişimcisi (!) ve bu büyük talepten peydahlanan zibilyon tane sahte takipçi, beğeni satan bir merdiven altı sosyal medyası mevcut :)

Ama takipçilerini arttırmaya kararlı Pakistanlı Rehan Allahwala, tüm bu alternatifler arasında belki de en absürd seçeneği üretmiş olabilir;

 

Rehan, takipçi arttırmak için, Pakistan’ın Sint şehrinde bulunan dev bir billboarda ilan verdi.

Yukarıda görebileceğiniz üzere, ilanda Facebook profil linkini, fotoğraflarını ve diğer detayları belirten Rehan, 1 milyon Facebook arkadaşına sahip olmak istediğini de ilana eklemeyi unutmadı.

Rehan aynı zamanda, video bazlı öğrenme platformu Rehan School’un kurucusu ve bir girişimci. Platform, mobil telefona sahip herkesin, şarkılar ve videolar ile okuma yazma öğrenmesini sağlıyor.

Çılgın Pakistanlı’nın deneyinin başarılı olup olmayacağını önümüzdeki günlerde -ve aylarda!- göreceğiz. Eğer işe yararsa, adım başı Facebook ve Twitter profil ilanlarıyla karşılaşmamız muhtemel görünüyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.