Siri ile birlikte hayatımıza girmeye başlayan dijital asistanlar, teknoloji devleri arasında yeni bir yarış başlattı. Bu yarışta Microsoft tarafının oyuncusu olan Cortana, ağustos ayında Android cihazlarda beta testlere başladığında büyük yankı uyandırmıştı.

Şimdi hedefi IOS cihazlara çeviren Microsoft, Cortana için iOS’da beta programa kayıt olan teknoloji severler için, test sürecini başlattı. Şimdilik sadece sınırlı sayıda kullanıcıyı beta testine kabul eden Microsoft’un yakın zamanda uygulamayı tüm IOS kullanıcılarına açacağı da söylentiler arasında.

ofis-cortana-outlook

Windows 10 ile birlikte masaüstü cihazlar dahil olmak üzere bir çok platformda asistanlık hizmeti sunan Cortana, geçtiğimiz günlerde İngiltere’de kulanıma açılmıştı. Ofis, Outlook, OneDrive gibi uygulamaların tüm platformlarda kullanımına izin veren Microsoft, Cortana’nın da aynı şekilde büyümesini hedefliyor.

Windows 10 ile birlikte gelen ‘Phone Companion Utility‘ ile Microsoft uygulamalarının Windows kullanmayan mobil cihazlarda da sağlıklı bir şekilde çalışmasını hedefleyen Microsoft, bu adımlarıyla işletim sistemi ile bulunamadığı pazarlarda da varlığını göstermekte niyetli olduğunu kanıtladı.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.