Daha iPad Pro’nun dumanı soğumadan Microsoft bu gece Surface Pro 4’ü tanıttı. Hemde çok çarpıcı özelliklerle.

Surface Pro serisi için zorlu geçen bir senenin sonuna yaklaşırken iPad Pro ve Google Pixel C gibi tüm rakiplerine rağmen Microsoft zoru başardı. Selefine karşın daha ince, daha hızlı, daha büyük ekranlı, daha yeni teknolojiyi barındıran hybrid tablet/ dizüstü bilgisayarını tanıtımını sessiz sedasız gerçekleştirdi.

(Apple tanıtımlarına nazaran!)

İlgili Yazı : iPad Pro, Pencil ve Klavye ile İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey

Microsoft Surface Pro 4’ün tanıtılmasıyla uzun zamandan beri sızan bilgilerin büyük oranda doğru çıktığı da teyit edilmiş oldu. Yeni Surface Pro 4 selefi Pro 3 ile aynı boyutları paylaşmasına karşın 12.3 inch gibi daha büyük bir ekrana sahip. Inch başına 267 piksel gibi muhteşem bir yoğunluğa sahip ekran Dünya’nın en ince Gorilla Glass camını kullanmakta. Intel’in Skylake işlemcisi ve Microsoft’un kendi Windows 10’u Surface Pro 4’ün can alıcı özelliklerinden en önemlileri.

16 GB RAM ve 1 TB hafızaya kadar destekleyen Surface Pro 4, 8.4 mm kalınlık ile yine Surface Pro 3’ün 9.1 mm lik inceliğini egale etmiş durumda. Tanıtımı gerçekleştiren Panos Panay’a göre Surface Pro 4 gelmiş geçmiş en hızlı, en iyi Intel Core cihaz. Kendisi Surface Pro 4’ü diğer tabletlerle kıyaslanamayacağını, çünkü aynı ligde olmadıklarını fakat yeni ürünün Apple Macbook Air’den %50 daha iyi olduğunu üstüne basa basa belitiyor. Elimizde henüz bir karşılaştırma imkanı olmadığı için şimdilik Panos’a ” Roger That ” demekten başka birşey diyemiyoruz.

Surface Pro 4, tam boy 1 adet USB 3 portu ve bir adet ethernet portu ile gerçektende kendisini tablet kategorisinden uzaklaştırıyor. Bana göre zaten piyasanın en iyisi olan klavyelerini tuşlar arasına daha fazla boşluk ekleyerek daha da kullanıcı dostu hale getirmişler. Bunun yanında 5 nokta algılamalı TouchPad cam ile kaplanmış ve %40 daha büyütülmüş. Ayrıca birde parmak izi okuyucusu eklenerek, iPad Pro için üretilen Smart Keyboard’a ” This is how you do it” diyerek gerekli cevabı vermişler.

surface-pro4 klavye

Son olarak bir diğer yenilik Surface Pen olarak notlarımıza girdi. Surface Pen 1 yıllık şarjı ile şaşırtırken arkasına eklenen silgi özelliği ile de fiziksel kalem/silgi kombinasyonunu aratmayacağa benziyor. Yine Panos’un iddasına göre yeni Surface Pen 1024 kademeli basınç hassasiyeti ile hiçbir kalemin sunamayacağı bir deneyim sunmaktaymış.

Yeni Surface Pro 4 26 Ekim’de 899$ başlangıç fiyatından satışa çıkacak. 4, 8 ve 16 GB RAM ve 128, 256, 512 ve 1 TB hafıza seçeneklerine göre fiyatlandırılacak.

Herşey tanıtımda ve kağıt üzerinde çok güzel dursada son sözü kullanıcılar ve Surface Pro 4 vs iPad Pro videoları söyleyecek.

Daha detaylı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.