Daha önce birkaç yazımızda sizlere Hololens’ten bahsetmiştik. Şimdi ise yeni bir Hololens haberi ile karşınızdayız.

Hololens çıktığı ilk günden itibaren özellikle benim radarıma girmeye hak kazanmış bir ürün. Teknoloji ile içli dışlı olduğum ve özellikle geçmişte sanal gerçeklik uygulamaları üstüne çalışmış olduğum için, ayrıca ilgiyle takip ettiğim bir ürün Hololens. İsminden, vizyonuna bir çok konuda takdirimi kazanan cihaz, muadilleri arasında en başarılı bulduğum çalışma diyebilirim. Hatta ilk çıktığında ‘Google’ı kendi oyununda yendiği‘ söylentileri bile çıkarmayı başarmıştı.

Daha önce bir yazımda da ‘kafanızda kask gibi duran bir alete neden Hololens dediklerini düşünmek gerek, uzun süreçteki plana odaklanmak gerekli.’ gibi bir ifade kullanmıştım. Bu ifadenin, bugün hala geçerliliğini koruduğunu söyleyebilirim.

Uzun vadede sanal gerçeklik lenslerinin atası olacak olan bu ilk ürün, vizyonuyla bana umut verdi. Şimdi ise var olan ürünü, daha faydalı hale getirecek fikirler ortaya çıkmaya başladı.

Microsoft yaptığı son duyuru ile, kullanıcılardan Hololens için olan uygulama fikirlerini istiyor. Microsoft Studios sitesinde yapılan duyuruda11 Ocak 2016‘ya kadar fikirlerinizi paylaşabileceğinizin duyurusu yapılmış. Hololens için en yaratıcı fikirlerinizi isteyen şirket, başvurular arasından 3 fikri seçip twitter oylaması ile kazanan fikri belirleyecek. Kazanan fikir, Hololens yazılım ekibi tarafından hayata geçirilecek ve fikrin sahibi de sürece dahil olma şansı kazanacak.

Fikirlerini paylaşacak olanlar için, böyle bir vizyonun içinde olmanın, muazzam bir deneyim olacağını düşünüyorum. Umarım bu haberi okuyanlar arasından da bir fikir çıkacaktır. Katılmayı hedefleyenler görüşlerini paylaşabilirlerse, güzel bir Kafa Tech sinerjisi yaratabiliriz. Fikri olan dostlarınıza ulaştırmak için de yazıyı paylaşmak isteyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.