Microsoft, yayınladığı Windows 10 güncellemesinden sonra, her zaman ki gibi birçok olumsuz yorum aldı. Olumsuz yorumları bir tarafa bırakırsak, kaçınılmaz bir gerçek var ki, teknolojiyi reddetmek mümkün değil.

Bu yorumu, uzun süre Windows XP’yi reddederek Windows Me kullanmaya devam etmiş bir kullanıcı olarak söylüyorum.

Uzun bir süre Windows XP yokmuş gibi davranmam, tavşanın dağa küsmesi hikayesinden öte birşey olmadı. Ben çözümü Windows kullanmamakta bulsam da, Microsoft bu sefer bu geçişi hızlandırmak adına harika bir uygulamayı hayata geçirdi. Teknoloji devi, binlerce film, müzik, uygulama ve oyunu 10 gün süreyle 10 sent Türk lirasıyla 30 kuruş civarında bir rakama çekti. Microsoft böylece 10 gün boyunca Windows 10‘a geçişi hızlandırırken, kullanıcılarını da mutlu etmek adına önemli bir adım atmış görünüyor.

Böyle bir indirim olduğunda akla ilk gelen şey, fi tarihinden kalma film ve müzikleri 30 kuruş yapmakta sorun olmayacağı olacaktır . Tabi ki en yeni uygulamalar olmasa da, Microsoft’un bu konuda kullanıcılarla orta yolu bulduğunu söyleyebilirim. Filmleri 30 kuruş karşılığında satın alamıyorsunuz fakat; Jurrasic World, Mad Max: Fury Road ve Batman: Kara Şövalye Yükseliyor gibi başarılı filmleri kiralayabiliyorsunuz. Eminim bu filmleri izlemeyen kalmamıştır ama hafta sonu için tekrar izlemek isteyenlere, makul fiyatlı bir teklif olacaktır.

Şimdilik indirime giren diğer kategorilere bakacak olursak, Windows 10 oyunlarından Hitman Go, Angry Birds Star Wars, Assassin’s Creed Pirates ve Reckless Racing Ultimate gibi oyunları sadece 30 kuruş karşılığı satın alabiliyorsunuz. Uygulamalarda ise durum biraz kısıtlı gibi gözüküyor, mesajlaşma uygulaması IM pro versiyonu, Sticky Notes Pro ve telefonunuzda bulunması gereken diğer birçok uygulama indirime girmiş durumda.

Windows hesabı olan ve Windows 10 yüklü olan her cihazdan bu indirimlerin görülebildiğini paylaşan yetkililer, 10 gün boyunca her gün yeni tekliflerin geleceğini, Windows 10 kullanıcılarının takipte kalması gerektiğini özellikle belirtmişler.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.