Facebook’un kurucusu ve CEO Mark Zuckerberg, geçtiğimiz temmuz ayında baba olacağını duyurmuştu. Eşi Priscilla Chan ile bu süreci heyecanla yaşayan Zuckerberg, şahsi Facebook hesabından yaptığı açıklamayla, iki aylık babalık iznine ayrılacağını duyurdu. Yaptığı açıklamada, Facebook’un anne ve babalık konusunda hassas bir şirket olduğunu, çalışanların isterlerse 4 ay ücretli izine ayrılabildiklerini belirtmiş. Bu konuda hassasiyeti bilinen şirketin,  isteyen ailelere ise dünyanın her hangi bir yerindeki Facebook ofisinde çalışmasına imkan sağlandığı da biliniyor.

İlk defa baba olacak olan Zuckerberg, her geçen gün bu durumun daha gerçek gelmeye başladığını iletmiş.  Çalışan ailelerin yeni doğan çocuklarıyla vakit geçirmelerinin, aile için önemine değinen genç CEO, bu kararıyla ailesini ne kadar düşündüğünü göstermiş. Paylaştığı fotografla, doğacak kızı için eşiyle aldıkları bebek arabasını gösteren Zuckerberg, her geçen gün baba olacağının bu şekilde daha gerçek hale geldiğini takipçileriyle paylaşmış.

zuckerberg-kızı-dogum

Mark Zuckerberg gibi dünya devi bir sosyal medya şirketinin CEO’su iken, böyle bir karar vermesi bir çok kişi tarafından negatif eleştiriler aldı. Hayatın koşturmacası içinde kaybolurken, insanı insan yapan şeyleri ve özellikle sevdiklerini unutmamak, onlara vakit ayırabilmek önemli. Bu nedenle verdiği karardan dolayı kendisini tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum. Dilerim sizler de günlük hayatın koşuşturmacası ve acımasızlığı içinde böyle kararları verirken biraz daha kalbinizi dinlemeyi başarabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.