Gün geçmiyor ki karşımıza yeni bir konsept ürün videosu çıkmasın.

Bazıları gerçek dışı, bazıları günümüze çok yakın, bazıları ağzımızı sulandırıyor. Hemen yapılsa da kullanmaya başlasak diyoruz. Gerçi bu konsept teknoloji videoları, otomobil fuarlarında ki hiçbir zaman binemeyeceğimiz konsept arabaları hatırlatıyor, ve içten içe insanı sinirlendiriyor. Ağzımıza bir parmak bal çalıp, gerisi yok denmesi gibi kendimizi aldatılmış hissettiriyor.

Madalyonun diğer tarafında ise başka bir düşünce yatıyor. Konsept videolar, geleceği yönlendirmek isteyen fütüristik, bu Dünya’ya ait olmayan akılların ( en azından bana göre) yarattığı sanat eserleri ile geleceği yönlendirmeye çalışıyorlar. Eğer bir senarist HoverBoard’u yıllar önce yazmasaydı, bugün belki de kimse uçan bir kaykay fikrinin peşine düşmeyecek, Catalin Alexandru Duru kendinde bu cesareti göremeyecek ve Dünya Rekorunu kıramayacaktı.

Bkz. Kanadalı mucit “Gerçekten” uçan kaykay yaptı

Bunun gibi binlerce örnek verebilirim.

Niye bize bunlardan bahsediyorsun der gibisiniz. Sebebi son günlerde internette dönen MudiPhone konsept videosu. Fikir çok güzel. Herkes kendi bilgisayarını yanında taşıyacak fakat ne kadar gerçekçi, ne zaman böyle bir teknolojiye sahip oluruz, biz görebilir miyiz diye sormaktan da kendimi alıkoyamıyorum.

Zaman herşeyi gösterecek. Benden videoyu paylaşması. :)

Yazar Hakkında

Toygar Ateş
Editör

1977 Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra Londra’da Fashion Marketing okudu. Soğuktan ve yağmurdan sıkılıp Los Angeles’a taşındı. Burada İşletme okuduktan sonra İstanbul’a döndü. Okumayı, öğrenmeyi, birşeyler icat etmeyi ve teknolojiyi çok sever. Teknoloji denince onun için akan sular durur. En son çıkan ürünleri, oyuncakları kaçırmaz. Unboxing konusunda uzman denebilecek kadar Teknolojik cihaz kutusu açma deneyimi vardır :) Kafa Tech'te bu enerjisini, merakını ve öğrendiklerini paylaşmak için yazar.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.