Profesyonellerin en çok kullandığı uygulamaların başında gelen bugün Linkedin, resmi blogunda yeni bir güncelleme duyurdu. İş dünyasının sosyal ağı, yaptığı güncelleme ile, iş arayanlar için Linkedin iş ilanlarının sunduğu değeri arttırmayı amaçlıyor.

Yeni iş ilanları sayfası, şu an için yalnızca ABD, Kanada, İngiltere ve Avusturalya’da geçerli güncelleme ile, şirketlerde halihazırda kimlerin çalışmakta olduğunu ve yeteneklerini göstererek, iş arayanlara, potansiyel işverenlerinin ve iş arkadaşlarının ne tür bir çalışan profili çizdiğini anlatmayı amaçlıyor. Bunu sağlamak için ise, yeni ‘Ekip ile Tanışın’ özelliği kullanılacak. Bu özellik sayesinde, aynı firmada ilandakine benzer pozisyonlarda çalışanlar görüntülenebilecek.

is-arayanlar-icin-yeni-linkedin-ozelligi

Ve şirkette halihazırda çalışmakta olan insanları görmek, kullanıcıların sahip olduğu nitelikleri ölçümleyebilmelerini veya çalışmayı çok istedikleri şirketlerdeki insanlara, bağlantı kurarak ulaşabilmelerini sağlayacak. Bunun yanında, ağınıza dahil olan arkadaşlarınız ve profesyonel bağlantılarınız da, ilanına göz gezdirdiğiniz firmanın bir çalışanı olması durumunda, bu sayfada görüntülenecek. Bu özellik, güncellemeden önceki versiyonda da olmasına rağmen, yeni değişiklikler ile, şirket çalışanları çok daha göz önünde olacak.

Güncellemenin, iş arayanlar veya mevcut işini değiştirmek isteyen kullanıcılar için, şirketleri daha şeffaf hale getirirken, en azından başvuru yapılacak firmalar hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için oldukça faydalı olacağı aşikar.

yeni-linkedin-ozelligi-is-arayanlar

Linkedin’in açıklamasına göre daha fazla özellik yolda ve tüm özelliklerin önümüzdeki yılın başlarında tüm ülkeler için geçerli hale gelmesi hedefleniyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.