Teknoloji devi Apple’ın, bu yıl en büyük lansmanlarından biri olacak iPhone 7 için birçok söylenti haber, blogların ön sayfalarını süslüyor. 2016’nın en taze haberi iPhone 7 Plus için Çin’den yayın yapan MyDrivers sitesinden geldi.

Yeni nesil iPhone 7 Plus’ın, bugüne kadarki en büyük batarya ve 256 GB yerleşik bellek ile gelmesi bekleniyor. Haberde ekran boyutlarının iPhone 7 için 4.7 inç, iPhone 7 Plus için 5.5 inç olacağı belirtilmiş. Yani mevcut 6 ve 6S boyutlarında herhangi bir değişiklik düşünülmemiş.

Henüz Apple’ın 256 GB bellek seçeneğini 16, 64, 128 GB seçeneklerine mi ekleyeceği, yoksa sonunda 16 GB seçeneğini kaldırıp 64 GB’ı en uygun fiyatlı iPhone olarak mı pazarlayacağı açıklık kazanmış değil. Şu bi gerçek ki, günümüzde 16 GB artık bir seçenek olmaktan çıktı. Gelişen kameralar sebebi ile büyüyen fotoğraf ve video boyutları, oyunlarda kullanılan teknolojilerin daha fazla alan kaplaması ve en önemlisi iOS işletim sisteminin daha sıfır bir cihazda bile neredeyse %40 yer kaplaması, kullanıcılar tarafından en fazla şikayet edilen konu. Hal böyle olunca Apple’ın 16 GB seçeneğini kaldırıp yoluna 64, 128 ve 256 GB ile devam etmesi daha olası gibi görünüyor.

Bir diğer haber ise, iPhone 7 Plus’da kullanılacak batarya hakkında. Blog yeni bataryanın 3100 mAh olacağını iddaa ediyor. Eğer doğru ise yeni batarya eskisine oranla %12.7 daha büyük olacak demektir. Hali hazırda batarya ömrü konusunda memnun olan iPhone 6 Plus ve 6S Plus kullanıcıları, iPhone 7 Plus’larda ikinci gün kullanımını garanti etmiş olacaklar.

Bu haberlere karşın, yeni iPhone 7’lerin eskisine nazaran daha ince olacağının tahmin edilmesi, daha büyük bataryaya gerekli alanın nasıl elde edileceği sorusunu da akla getiriyor. Apple’ın cevabını merakla bekliyoruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.