Son yıllarda adınını sıkça duymaya alıştığımız Huawei yeni atağıyla adını bizlere daha sık duyuracak gibi gözüküyor. Şirketin CES fuarında yaptığı sunumda son ürünleri olan lüks segment akıllı saatlerini tanıttı. Amerika’da yeni başlayan CES fuarında ilerleyen günlerde bir çok yeni ürünü duyacağız fakat ilk açıklama Huawei cephesinden bu haberler gelmiş oldu.

Huawei tarafından daha önce üretilen saatlere baktığımızda genel tasarım çizgisinden çıkmayan şirket yine klasik görünüme sahip bir akıllı saat üretmek için çalışmalarını gerçekleştirmiş. Akıllı saatler yeni bir pazar gibi gözükse de eski ve köklü olan saat pazarına bakarak, bu şekilde alıştığımız saat tasarımlarını ve kullanımını yakalamak için kasik tasarımlarla ilerlemek Huawei için doğru bir karar olarak değerlendirmiştim yine bu karadan şaşmamış olmaları aynı hissiyatları paylaştığımızı gösteriyor diyebilirim.

Elegant ve Jewel adını verdikleri yeni saatleri tasarımsal olarak daha çok bayanlara hitap ediyor. Bir önceki modeller gibi Android Wear, iOS ve Android uyumlu olarak geliştirilen saatler tüm cihazlarla rahatlıkla kullanılabilir. Zira akıllı saat üretip, tüm platformlarda olmamak çok doğru bir karar olmayacaktır. Teknik özelliklerinin yanında mekanik olarak çizilmeyen çift katmanlı safir cam kullanılmış kasada ise paslanmaz çelik kullanılarak sağlamlıktan ve sıradanlıktan ödün verilmemiş. 

Elegant model rose gold ve beyaz renkte tasarımlarla karşımıza çıktı, Jewel ise yine rose gold üstüne kasa üstüne Swarovski taşlarla süslenmiş durumda ve mavi kordonu bulunuyor. Bu iki tasarıma baktığımda lüks segmentten ziyade gerçekten rüküşlük abidesi ürünler görüyorum. Daha önceki modellerde yakaladıkları tasarım kalitesi ve duruşundan koparak işi biraz ‘apaçiliğe’ dökmüşler gibi gözüküyor. Karşılaştırma yapmak için daha önceki saat modellerini buradan inceleyebilirsiniz. İlerleyen günlerde piyasaya çıkacak olan saatler için 499 ve 599 dolarlık fiyatlar belirlenmiş zira bunlar ülkemizde 2000TL üstü rakamlardan satışa çıkacaktır.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.