Giyilebilir teknolojilerdeki gelişmelerin hızlandığı bu günlerde, bütün büyük oyuncuların kendine pazarda yer kapma telaşında olduğunu artık biliyoruz. Akıllı saati için şarj standı çıkaran Apple, “yok bu olmadı galiba” diyerek, 2. Nesil Watch Urbane’ı piyasadan çeken Samsung‘dan sonra, sıcak bir gelişme de HP tarafından geldi. iOS ve iPhone ile entegre çalışan bir akıllı saat üretme fikrini kafasına koyan HP, Titan ve Movado ortaklıklarıyla iPHone için yeni akıllı saatini çıkarmaya hazırlanıyor.

movado-bold-motion-akıllı-saat

Pazartesi günü, dünyanın 5. büyük saat üreticisi olan Titan ile ortaklığını duyuran HP, yazılım ve donanımını kendini kanıtlamış Titan akıllı cihazlarında kullanmak için önemli bir adım atmış görünüyor. “Engineered by HP” (HP tarafından geliştirildi) programı altında, ortak girişim HP’nin donanım modüllerini, yazılımı, kullanıcı arayüzünü ve bulut servislerini sunduğu modelde Titan da giyilebilir akıllı cihaz sağlayıcısı olarak konumlanacak.

Biz, kendimize en uygun akıllı saati bulmakla uğraşaduralım, bu duyurudan haftalar önce benzer bir anlaşma ile Movado ile işbirliğine girişen HP, şirketin ana ürünü Bold Motion adında yeni bir akıllı saati de hayata geçirmiş durumda.

Bold Motion, alışıldık akıllı saatlerden farklı olarak, dokunmatik bir ekran yerine analog saat deneyimi sunuyor. Ekranı olmaksızın, kullanıcıların bildirim detaylarını alamadığı Bold Motion’da bunun yerine, kadranın etrafındaki dairede beliren ışıklandırma ile, bildirimin tipine göre uygun renkte uyarı veriyor. Bold Motion Genel hatlarıyla temel seviye bir akıllı saat gibi görünse de, HP farklı tarz ve becerilere sahip cihazlarla, akıllı saat pazarında ürün yelpazesini genişletmeye kararlı görünüyor.

 

HP’nin Giyilebilir ve Akıllı Platformlar Genel Müdürü Sridhar Solur, bu kararlılığı “Engineered by HP, insanları günümüz yaşam stiline bağlamak için, varolan nesneleri yenilikçi malzemeler, tasarım ve teknoloji ile daha akıllı hale getirerek, tüketicilerin günlük aksesuarları ile edindiği tecrübeyi yeniden keşfediyor.” sözleriyle açıklıyor.

HP’nin akıllı saatlerinin tutulup tutulmayacağı, benim gibi iPhone kullanıcısı Apple Fanları tarafından cihazlarına nasıl bakılacağı hala merak konusu. Ancak sektördeki çeşitlilik ve akıllı saat kullanımının artmasının tercihleri değiştireceği ortada. Buna bir de, rekabetin artmasıyla fiyatların düşmesini eklersek; uygun bir fiyat ve başarılı işlevlerle neden olmasın?

Ne dersiniz, siz HP’nin ürettiği bir akıllı saati tercih eder miydiniz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.