Son zamanlarda özellikle Amerika’da fenomen haline gelen hoverboard’lar bir bir yanmaya, patlamaya başladı.

New York gibi kalabalık, trafiğin çile haline gelmiş şehirlerinde ulaşım amacı ile kullanılan ve kolay taşınabilirliği sayesinde genç, yaşlı, işveren, işçi ayırt etmeksizin herkesin satın aldığı hoverboardlar, bir kez daha “Çin ürünlerine ne kadar güvenilir” sorusunun irdelemenmesine sebep oldu.

Geçtiğimiz aylarda hoverboardların sergilendiği bir fuarda karşı karşıya gelen iki üretici, patent kavgasına tutuşmuştu. Buna dünyanın en ünlü scooter firmalarından biri olan Razor da sonradan müdahil olmuştu. Her gün Amazon gibi online satış yapan sitelerden satılan yüzlerce hoverboard, üreticilerin ve mağazaların iştahını kabarttı. Herkes bu pastadan en büyük payı almak için adeta kavgaya tutuştular.

Çin menşeli hoverboardların Amerika ve Avrupa’da birçok oyuncak mağazasında satışı yapıla dursun, bir yandan yanan, patlayan hoverboardların haberleri medyada bir bir yerini bulmaya başladı.

Daha önce Alabama’dan gelen yangın haberine, Florida’dan bir haber daha eklendi. Alabama’daki olayda hoverboard evin ciddi bir bölümünü yok ederken, Florida’daki olayda ev sahipleri daha şanslı idi.

Pamela Levine isimli bayan, 11 yaşındaki kızı hoverboarda binerken bir anda ısı ve koku geldiğini ve kızının hemen üzerinden indiğini, akabinde hoverboardun biranda alev aldığını belirtti. Panik içindeki anne, hoverboardun üzerine su dökerek olası bir yangını önledi.

Christmas arifesinde alışveriş çılgınlığı yaşanan Amerika’da, ebeveynlerin çocuklarına ve torunlarına almayı düşündükleri hediye olarak 1 numaraya oturan hoverbaoardların satışını bu haberler etkileyeceğe benziyor. Öyle ki evdeki yangına müdahale için gelen itfaiye memuru, kızı için bir tane aldığını fakat bu olayların artmasından dolayı kesinlikle hoverboardu iade edeceğini belirtti.

Bu duruma en çok çocuklar üzeleceğe benziyor.

İnternete düşen binlerce komik videonun içinde mutlaka ki birkaç hoverboardlu görüntü düşüyor. Yüzünüzde birazcık olsun bir tebessüm bırakmak için bu videolardan ikisini sizlerle paylaşmak istedik. İyi Haftalar :)

 

 

 

Yazar Hakkında

Toygar Ateş
Editör

1977 Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra Londra’da Fashion Marketing okudu. Soğuktan ve yağmurdan sıkılıp Los Angeles’a taşındı. Burada İşletme okuduktan sonra İstanbul’a döndü. Okumayı, öğrenmeyi, birşeyler icat etmeyi ve teknolojiyi çok sever. Teknoloji denince onun için akan sular durur. En son çıkan ürünleri, oyuncakları kaçırmaz. Unboxing konusunda uzman denebilecek kadar Teknolojik cihaz kutusu açma deneyimi vardır :) Kafa Tech'te bu enerjisini, merakını ve öğrendiklerini paylaşmak için yazar.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.