GoPro Karma ile Drone Savaşlarına Katılıyor

GoPro, her ne kadar bugün YouTube’da yayınladığı videoda açık açık “biz bir drone yaptık, 2016’da satışa sunulacak, adı da Karma olacak” demesede,  internet sitesinden drone savaşlarına müdahil olduğunu açıkladı.

YouTube’a yüklediği videoda yukardan çekilmiş birçok görüntü sunan ve sonunda da ” Ya uçabilseydiniz, işte bu sihir olurdu” diyerek bitiren GoPro, drone üzerinde çalıştığının ve 2016’da Karma’nın aramızda olacağının güçlü sinyallerini vermiş oldu.

İlk drone’lar, GoPro gibi yüksek çözünürlüklü kameraları takabilme olanağı sunarken, son zamanlarda Lilly, DJI Phantom ve Parrot gibi üreticilerin kendi kameralarını, drone’ları ile entegre etmeye başlaması, belli ki GoPro’yu harekete geçirmiş.

Böyle bir niş piyasada pazarı kaybetmek, GoPro gibi agresif pazarlama yapan bir firmanın kesinlikle işine gelmez. Ayrıca Karma, DJI grubunun el kameraları ve filmcilik sektörü gibi GoPro’nun hakim olduğu bölgelere el atmış olmasına bir cevabı diyebiliriz.

GoPro Karma ile ilgili hiçbir görsel ve özellik paylaşılmış değil. Bu videonun Christmas üzeri yayınlanmış olması da bana bir pazarlama stratejisi gibi geliyor. birçok GoPro fanı drone almak için DJI veya muadil markaları tercih edecekken, video sonrası 2016’yı beklemeyi tercih edeceklerdir.

Umarız, GoPro beklemeyi tercih eden kitlesini hayal kırıklığına uğratacak bir ürünle çıkmaz.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.