Artık her önemli gün için hazırladığı hınzır doodle’lara alışık olduğumuz Google, Star Wars’ın yakında vizyona girecek olan filmi Star Wars: Güç Uyanıyor için reklam amaçlı yeni bir araç yayınladı. Kullanıcıların taraflarını seçmesine imkan veren araç, kullanımda olan tüm araçların görünümünü özelleştirmeyi sağlıyor.

Bunun için yapmanız gereken tek şey yukarıdaki küçük linke tıklamak ve tarafınızı seçer seçmez, Google sizin için uygulamalarınızı özelleştirmeye başlıyor! Gmail karanlık arkaplanları daha karanlık bir hal alırken, Youtube’un zaman zaman ızdırabımız olan kırmızı barı, kırmızı veya mavi ışın kılıçları olarak karşımıza çıkıyor. Daha da iyisi Google Maps’te, konumunuzu gösteren işaretçi bir X-Wing’e dönüşüyor.

google-star-wars-güncellemesi-kafatech

Chrome, Google Translate ve daha birçok uygulamada bu özelleştirmeden nasibini alıyor tabi.

İşin güzel tarafından bahsettikten sonra, bir de doodle’lardan farklı olarak, kötü taraflarından da bahsetmemek olmaz. Google uygulama seçimi ile birlikte Google Takviminize filmin ilk gösterim ve sinema gösterimlerini ekliyor. Diğer yandan değişikliklerin birçoğunun, bugünlerde mobil de mobil diye tutturan Google’ın kendisiyle çeliştiğini gösterir şekilde, yalnızca masaüstünde çalıştığını görmek üzücü.

Tarafınızı seçip, uygulamalarınızda değişenlerden hoşnut kalmazsanız, google.com/starwars sitesine geri dönüp, hesabınızı normale döndürebilir veya diğer tarafı seçebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.