Google’ın Alphabet çatısı altına girdikten sonra ilk hamlesi, şirketlerinin kendi kimlik ve duruşlarını yaratmasını sağlamak için aksiyon almak olmuştu. Bu hamlenin ilk gerçek çıktısı ise, geçtiğimiz günlerde Kafa Tech’te de yer verdiğimiz, Google Life Science dönüşümü ile görünür hale geldi. Takip edenler hatırlayacaktır; Alphabet’in ilk Adımları: Google Life Sciences artık VERILY‘ başlıklı yazımızda Verily’den bahsetmiştik.

Şimdiki haberimiz ise hepimizin yakından tanıdığı Google Ventures hakkında. Google’dan kurumsal kimlik olarak tamamen ayrıştırılması amaçlanan Google Ventures’ın logosu değişti, ayrıca bir de yeni websitesi yayına alındı.

Bir diğer deyişle; değişim rüzgarlarından nasibini alan 2. Google şirketi, Google Ventures oldu diyebiliriz.

Yeni logo konusuna gelirsek, şahsi olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Önceki logosunun paint’te yapıldığını düşünmekle birlikte, yeni duruşun Ventures’ı daha çok yansıttığına inandım. Daha minimalist, daha kesin ve keskin duruşu olan bir logo. Bu logoya bakınca ‘Google Ventures’in yaptığı yatırımlarla neredeyse internetin geleceğini satın aldığını’ söyleyebiliyorum, en azından. Yaptıkları yatırımlarda ciddi başarılar yakalayan Ventures ekibinin internetin ve teknolojinin geleceğini şekillendireceği aşikar. O nedenle şimdiden bu yeni logoya alışmanız iyi olcaktır. :)

Değişim rüzgarlarının devam ettiği Alphabet çatısı altında, sırada hangi şirketler var ve bu değişimi sürecinden nasıl markalar olarak çıkacaklarını, önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.