Girişimcilerin mutlaka kullanması gereken 10 mobil uygulama yazımızda, takvim kullanmanın önemini kısaca anlatmıştık. Planlı olmanın, bir girişimcinin hayatında olmazsa olmazlardan olduğunun altını çizmeye çalışmıştık. En az planlı olmak kadar önemli bir konu var ki, o da; plana sadık kalabilmek. Neyse ki; Google var ve Google Takvim uygulaması, yeni özelliğiyle bu sorunu da çözmeyi hedefliyor.

Google yeni özelliği ile takvim uygulamasına bir hatırlatıcı ekledi. Bu hatırlatıcı, günlük takviminizi daha net bir şekilde görüp, plana sadık kalmanız için kendinizi uyarmanızı sağlayacak. Böylelikle planlı olmak kadar önemli bir soruna çözüm getirmeyi amaçlayan şirket, her zamanki gibi temiz tasarımıyla ‘hatırlatıcı’ kavramına yeni bir misyon yüklemiş. Hatırlatıcıları şahsi olarak sinir bozucu bulsam da Google’ın bu özelliği kullanış şeklini gördüğümde, etkilendiğimi söylemeliyim. Takvimde, anlık düzenlemeler yapmanızı sağlayan ve alt görevlerle işiniz bitene kadar sizinle birlikte takip eden hatırlatıcı, işin bittiğine emin olana kadar sizinle birlikte.

google-takvim-yeni-ozellik

Her Google uygulaması gibi, diğer Google uygulamalarıyla entegre olan uygulama, mailleriniz için kullandığınız Inbox ve Google’ın dijital asistanı Google Now ile de konuşabiliyor. Bu özellik sayesinde dijital asistanınızla konuşarak takviminizde değişiklik yapabiliyorsunuz. Google Kişiler yardımıyla da hatırlatmalarınıza telefon numarası ve diğer bilgileri ekleyebilmenize imkan sağlıyor.

Google for Work kullanıcıları için vazgeçilmezlerden olacağını düşündüğümüz uygulama IOS ve Android platformlar için yayınlanmış durumda.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.