Google kendi blogu üstünden yaptığı son duyuruda mobil kullanıcılar için bir yenilik duyurdu. Mobil cihazılarınızdan yapacağınız film, dizi, aktör ve müzisyenler kategorisindeki aramalarınızı kolaylaştıracak özelliği ile karşımızda.

Diyelim ki, bir dizi izliyorsunuz ve oyuncu aklınıza takıldı, hemen telefonunuzu çıkartıp arama yapıyorsunuz. Google‘ın yeni özelliğiyle birlikte karşınıza aradığınız aktörün sayfası çıkıyor. Rol aldığı filmlerden, kısa biografisine, videolarına, sosyal medya hesaplarına kadar bir çok detayı bu sayfada bulabiliyorsunuz.

google-film-arama-yeni-ozellik

Şarkı sözünden, coverlara kadar birçok detayı da düşünen Google, yeni özelliğini denemeniz için sizi davet ediyor. Şimdilik Android cihazlarda bulunan özellik IOS kullanıcıları için de yakında aktif olacakmış.

Mobil kullanım konusunda ciddi çalışmalar yapan Google, yeni dönemde kullanıcılarının daha çok bilgiye, daha kolay bir şekilde ulaşmaları için elinden geleni yapıyor. İnternet kullanımının artık ihtiyaç haline geldiği bu günlerde, Google gibi firmaların interneti daha ulaşılabilir ve kolay yapmak için hazırladıkları projeleri hayranlıkla takip ediyoruz. İlerleyen günlerde yeni Google haberleri ile karşınızda olacağız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.