Google Android için bir süre önce yaptığı geliştirmeyi sonunda IOS kullanıcılarına da açtı. Navigasyon ve harita uygulamalarında sıkça yaşanan internet problemini ortadan kaldırmak için, 120.000 kilometrekarelik alanlarda çevrimdışı navigasyon özelliğini  kullanabileceksiniz. Android kullanıcıları tarafından sevilen ve sıkça kullanılan bu özelliği IOS’a gecikmeli olarak getirsede, IOS kullanıcılarının da çok işine yarayacağı aşikar.

Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde gideceğiniz yer konusunda çok fazla fikriniz yokken, aynı zamanda sınırlı internet erişimiyle gideceğiniz yeri bulma zorluğunu ortadan kaldıracaktır.  Kısacası, internet sorunu yaşayacağınız her yerde çevrimdışı navigasyon özelliği hayat kurtaracaktır. Triposo gibi çevrimdışı çalışan rehber uygulamalarını da çevrimdışı navigasyon özelliğiyle rahatsız edeceğini düşündüğüm Google Maps, çevrimdışıyken sadece yol tarifi değil, harita üstünde bulunan her noktanın detaylarına da ulaşmanıza imkan sağlayacak. Çevrimiçiyken kullandığınız şekilde çalışacak olan uygulama, internet bağlantısı olmadığı için sadece gerçek zamanlı verilere ulaşmanızı mümkün kılamayacak. Kullanımı konusunda detaylı olarak bir içerik hazırlayan Google Maps ekibi ‘Google Maps, Çevrimdışı navigasyon nasıl kullanılır?‘ konusunu tamamen açıklamış.

google-maps-ios-icin-cevrimdisi-navigasyon-ozelligini-duyurdu-2

Çevrimdışı Navigasyon özelliğinin yanında, trafik ve yoğunluk bilgilerini de yeni özelliklerine ekleyen Google Maps, Yandex’in domine ettiği bir pazara da giriş yapmış olacak. Artık kullanıcı olmanın ötesinde, harita üstünden sosyalleşen ve uygulama ile duygusal bağ kurmaya başlayan halkımız, Google’a bu konuda nasıl bir şans verecek hep birlikte göreceğiz.

IOS kullanıcıları için yaptığı bu geliştirmelere Amerika ve Kanada’da benzin istasyonları ve istasyonlardaki benzin fiyatlarının bilgisini de vermeye başlayan Google Maps’in diğer ülkeler için bu özelliği ne zaman aktif edeceği konusunda bir açıklama yapılmamış.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.