Google sosyal medya arenasından çekildi derken, internet devi yeni bir bomba patlattı.

Google’ın sosyal ağ platformu Google+ baştan aşağıya yenilendi. İlk izlenimlerimize göre yapılan değişiklikler işe yarayacak cinsten.

Platform daha hızlı, daha içerik odaklı ve daha kolay kontrol edilebilir hale gelmiş görünüyor. Twitter ve Facebook karşısında şimdiye kadar bir rakip havası yaratamamış olması belli ki Google’ı demoralize etmemiş, aksine Google+’ın üzerine daha fazla eğilerek, ürünün hatalarını ve eksiklerini düzeltmek için motive etmiş.

En göze çarpan yenilik, tamamen yenilenen kullanıcı arayüzü. İlk girişte ilgilendikleriniz diye bir sekme çıkıyor ve ilgi alanlarınıza göre seçim yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Arayüzün temeline Topluluklar ve Koleksiyonlar diye iki yeni bölüm eklenmiş. Sosyal ağ içi yönlendirmelerin, yeni Google+’da daha önce hiç olmadığı kadar kolay olduğu Google tarafından yapılan bir diğer açıklama.

Yeni Google+, eski sürümü gibi tüm mobil ve web platformlarında, uygulama ve tarayıcı üzerinden kullanılabiliyor.

Yapılan değişikliklerin işe yarayıp yaramadığını ve asıl önemli olan son kullanıcının bu platformu benimseyip benimsemeyeceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.