Global Girişimcilik Haftası bu yıl 16-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl Dünyada 9 milyon, ülkemizde ise 155 bin katılımcısı olan GGH bundan 7 yıl önce gençlere ilham vermek amacıyla ortaya çıktı. Alanında kendini kanıtlamış,tecrübeli girişimci ve işadamları, gençlerle bir araya gelerek onlarla hikayelerini paylaşarak motive olmalarını sağlıyor.

girişmek-üzere-ggh

Gençler Girişimciliği Nasıl Tanımlıyor?

Üniversitelerde rektörlük isteğiyle açılan kulüpler, iş adamlarının gençleri ekosisteme dahil etmek amacıyla kurduğu vakıflar, dernekler, kuluçka merkezleri ve ülkemizin birçok şehrinde düzenlenen konferanslara bakıldığında da görüldüğü üzere girişimcilik son yılların en popüler uğraşı haline gelmiş durumda.

Daha rahat bir ortamda, kendi belirlediği sınırlar içinde ve mücadeleci ruhunu ortaya koyarak, fikirleriyle var olmak isteyen gençler için tercih edilesi bir disiplin girişimcilik. Elbette girişimci şirketlerin, kurumsal yapılara göre daha samimi oluşu ve hiyerarşinin olmaması da gençleri bu alana çekiyor.

Bireysel açıdan bakıldığında, bir girişimde, planlı hareket etmeniz zorunlu kılınacağı için sorumluluk bilinciniz gelişecek, insanlarla daha kolay iletişime geçip çevrenizi genişletmenizi sağladığı gibi, öz güveninizi de olumlu yönde etkileyecektir.

Genel anlamda değerlendirdiğimizde ise girişimcilik, istihdamı arttırıp ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve ülke kaynaklarına katkıda bulunacaktır.

Kaptırıp, biraz iktisadi konuştum ama mahsuru yoktur umarım :)

ggh-öğle-aran-olmayacak

Y Jenerasyonu İçin Kaçırılmayacak Etkinlikler GGH’de!

Yaşadığı dünyayı değiştirmek için çabalayan, meraklı ve yaşları 20 ila 30 arasında değişen Y kuşağı olarak adlandırdığımız kesim de kendi işini kurma konusunda oldukça hevesli.

Global Girişimcilik Haftası tam da bu noktada devreye giriyor. Gençlerin potansiyellerini keşfetmelerini sağlamak,girişimcilik hakkında farkındalık yaratmak ve bu yolda yürümek isteyen insanlara ışık tutmak, GGH’in temel amaçları arasında.

Global ölçekte düzenlenen bu tarz etkinlikler, girişimci olmayı bir kariyer seçeneği olarak gören ve bu alana ilgisi olan Y Kuşağı için çok önemli. Hiç ummadığınız fikirler büyüyüp milyon dolarlık yatırımlara dönüşebiliyor; bu yüzden paylaşmaktan ve düşünmekten korkmadan ilerlemek isteyenlerin, etkinlikleri yakından takip etmesini öneriyoruz.

Ülkemizin ileri gelen üniversiteleri de bu kapsamda paneller, konferanslar,fikir atölyeleri ve oturumlar düzenlemeye hazırlanıyor.

Eğer vaktiniz ve ilginiz varsa etkinlikleri kaçırmamanızı tavsiye ederim!

Etkinlik takvimi:

http://www.globalgirisimcilikhaftasi.com/etkinlik-takvimi/

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.