Girişimcilerin, girişimcilik yolunda en yakın arkadaşlarının çoğu zaman akıllı telefonları olduğunu söylesek, sanıyoruz yalan olmaz. Gün içinde gerçekleşen görüşmeler, toplantılar, organizasyonlar nedeni ile işlerinin büyük kısmını telefonlarından halletmeleri bir yana, artık gün içinde bilgisayar başında yapabildiklerinden de fazlasını akıllı telefonlarında yapıyor olmaları gerekiyor. Bu nedenle her şeyden önce, girişimcilerin telefonlarındaki mobil uygulamaları düzgün yönetmesi gerekiyor.

Girişimcilerin yükünü bir nebze olsun azaltmak için girişimcilerin telefonlarında olması gereken mobil uygulamaları sizler için derledik. İşte karşınızda girişimcilerin ihtiyacı olan ilk 10 uygulama.

 

Paraşüt – Finans

parasut-uygulama

Paraşüt uygulaması, aslında girişimci için çok da alışık olmadığı bir konuyu daha kolay bir hale getirip, daha çok kontrol sağlıyor diyebiliriz. Bu nedenle girişimci bir çok veriye hızlıca ulaşmak ve gider takibi gibi angarya ve vakit alan bir işi de hızlandırarak, aslında birçok problemini çözüyor. Küçük işletmeler için de ideal bir çözüm olacağını düşündüğümüz Paraşüt, finans kategorisindeki tercihimiz olacaktır.

Detaylı bilgi için : Parasut.com

 

Lumosity – Kişisel gelişim

Lumosity-uygulama

 

Girişimcinin ana ihtiyaçlarından biri olarak görülen kendini geliştirme, beklentisini karşılayacak bir uygulama düşündüğümüzde, aklımıza ilk gelen isim Lumosity oluyor. Oyunlaştırılmış sistemiyle, beyin gelişimimizi sağlayacak oyunları her gün seviyenize göre ve gelişiminizi sağlayacak şekilde sizlere sunuyor. Günlük gelişiminizi de görebileceğiniz verileri ile, kendinizdeki gelişimi görmek, motivasyonunuzu bir nebze olsun arttıracaktır.

Dünya üstünde 40 üniversiteyle çalışan ve 180 ülkede 70 milyon üyesi olan Lumosity girişimciler için de kişisel gelişim kategorisindeki ilk önerimiz olacaktır.

Detaylı bilgi için : Lumosity.com

 

Producteev – Proje Yönetimi

 

producteev-uygulama

Planlama ve programlama konusunda rakipleri kadar başarılı olan, fakat ücretsiz olması nedeniyle girişimcileri kazanacağını düşündüğümüz Producteev zaman yönetimi ve proje yönetimi konusunda girişimcinin işini çok kolaylaştıracaktır. Farklı projeleri tek bir noktadan yönetebilirken, ekibe atanacak görevler ve teslim tarihi takibinde basit ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Dışarıdayken de işlerinizi takip edebilmenize imkan sağlayan Producteev, girişimciyi gereksiz mail trafiğinden kurtarıyor olması asıl tercih sebebi olacaktır.

Detaylı bilgi için: Producteev.com

 

Slack – İletişim

slack-uygulama

İletişim, bir girişimdeki temel unsurlardan biri olduğu için, ekibin ne olursa olsun, iletişiminin sürekli ve çok yönlü akıyor olması, girişimin verimliliğini büyük ölçüde etkiliyor. Sloganları bile ‘Daha az meşgul olun.’ olan Slack size zaman kazandırma konusunda iddalı. Bu nedenle Slack ekip içi yazışmayı sağlamanın yanında, konuşmaları kanallarda toplayarak, aynı zamanda paylaşılan dosyaları arşivleyerek de ciddi anlamda iletişimi arttırırken, geriye dönük olarak bir çok konuyu da anlık olarak kayıt altında tutuyor ve tüm bu özellikleri onu her açıdan ekipler için faydalı hale getiriyor.

Detaylı bilgi için : Slack.com

 

Splashtop – Uzak Bağlantı

Ekran Resmi 2015-10-25 03.02.23

Tabi ki her zaman telefonundan dünyaları kurtaran girişimci olmanız mümkün değil, arada sırada bilgisayarınızdan da dünyaları kurtarmanız gerekiyor. İşte bilgisayarınız yanınızda olmadığında telefonunuz ile bilgisayarınıza bağlanabiliyor ve bilgisayarınızı kullanabiliyor olmanız, belki dünyaları kurtarmaya devam etmenize yardımcı olabilir. Bu konuda kişisel kullanıma odaklanarak, daha başarılı olduğunu düşündüğümüz Slashtop, oyumuzu aldı diyebiliriz. TeamViewer her daim bu konuda yerini sabitlemiş olsa da, rekabet olmadan gelişim olmaz diyerek, şuan çok fazla olmayan rekabet ortamını dileriz ilerleyen zamanlarda görebilmeyi umuyoruz .

Detaylı bilgi için : Splashtop.com

 

Evernote

evernote-uygulama

Gün sonunda girişimci, gün içinde yaptıklarını ve yapması gerekenleri planlamak adına masasına oturduğunda tüm notlarını önünde görmek ister. İşte bunun içinde tüm cihazlardan aldığınız notları Cloud üstünde depolayan Evernote sayesinde, ister telefonunuzla, ister tabletiniz yada bilgisayarınızla bulunduğunuz her ortamda notlarınızı tutabiliyorsunuz. Tüm bu özelliklerin yanında yanında, o şirin filli logosu ile sanki her telefona varsayılan olarak geldiğini düşündürürcesine büyümesi ile, not tutma konusundaki becerisiyle zaten başarılı olduğunu biliyoruz. Bu konuda girişimcinin yardımcısı Evernote olarak gözüküyor fakat ücretli olması girişimciye alternatif çözümleri düşündürtmüyor diyemeyiz.

Detaylı bilgi için: Evernote.com

 

Airbnb – Konaklama

airbnb-uygulama

Girişimcinin hem motivasyonu, hem de yakıtı iş gezileri. Yoğun tempodan sıyrılıp, işini geliştirmek yada var olan birlikteliği pekiştirmek adına yapabildiği tüm bağlantıları değerlendiren gişimci için ülkemizden çıktığında hem daha ucuz hem de daha yerel bir çözüm olarak, Airbnb girişimci için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Övmekle bitmeyecek avantaj ve faydaları ile, kötü ve eksik yanları olsa da, kendini sürekli geliştiriyor olması değerlendirmede gözden kaçmayacak bir unsur. Gideceğiniz ülkelerde her bütçeye göre konaklama imkanı bulabileceğiniz Aribnb, konaklama kategorisinde güçlü bir isim.

Detaylı bilgi için: Airbnb.com

 

Uber – Ulaşım

uber-uygulama

Alternatif taşımacılık konusunda Türkiye dışında bir çok yerde sorunsuz bir şekilde sistemini kuran ve çalıştırmayı başaran Uber, Amerika gibi ülkelerde taksiye alternatif olarak daha hızlı ve daha ucuz ulaşım sağlama fırsatı sunuyor. Bunun yanıda lüks segment seçenekleri ile fark yaratıyor diyebiliriz. Kapital gücü sayeside bir çok ülkede sorunsuz çalışan Uber, ziyaretlerinizde ulaşım için ilk tercihiniz olacaktır.

Detaylı bilgi için : Uber.com

 

Bitaksi – Ulaşım

bitaksi-uygulama

Yerli girişimlerimizden Bitaksi, günlük hayatında taksi kullananlar için ciddi anlamda kolaylık ve güven sağlıyor. Girişimcininde gün içinde toplantıdan toplantıya yetişmek için taksi ihtiyacını düşündüğümüzde, Bitaksi uygulamasının mobil cihazınızda yer alması gerektiğine inanmamız yanlış olmayacaktır.

Detaylı bilgi için: Bitaksi.com

 

Chain – Network

chain-uygulama

Fikir olarak bir çok kişiden takdir gören, fakat uygulama konusunda çok fazla olumlu yorumlar almadığımız Chain, Linkedin gibi büyük network girişimlerinin yanında daha mütevazı kalırken, odaklandığı pazar ile fark yaratan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Katıldığınız etkinlikte network’ünüzü geliştirmenize yardımcı olan Chain, etkinliklerdeki ilk buzları kırıp, iletişime geçmenizi sağlayacak ve bunu kör olarak yapmaktansa, gerçekten orada bulunan ve konunuzla ilgili kişilerle yapıyor olmanız için, doğru yönlendirmeyi yapıyor olacaktır.

Detaylı bilgi için: Getchain.com

 

 

Girişimcilerin her daim işine yarayabileceğini düşündüğümüz uygulamalar için önerileriniz varsa lütfen iletmekten çekinmeyin. Sizlerde çevrenizdeki girişimcilere bu listeyi ulaştıştıp birazcık da olsa onlara yardımcı olmak için yazıyı paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.