Yatırımcı sunumu, tüm girişimcilerin, işlerini ilerletmek istediği noktada ihtiyacı olan önemli bir araçtır.

Tecrübeli ve halihazırda yatırım almış girişimcilerin de çok iyi bildiği üzere, bahsettiğim bu bu sunumun, hazırlanması ayrı dert, içeriğini belirlemesi ayrı dert, iyi bir şekilde sunmak ve hedeflediğiniz yatırımı almak ayrı derttir çoğu zaman.

Tasarımı belirlersiniz, başlıklar uymaz, başlıkları uydurursunuz, sunum akışı bozulur vesaire derken, birçok zaman içinden çıkılmaz bir hale gelebilir yatırımcı sunumu hazırlamak, bir de “yatırımcının aslında ne duymayı ve görmeyi beklediğini” tahmin etme konusu var tabi.

İşler girişimci tarafında böyleyken, yatırımcı tarafında ise bu sunumların genelde yeterli kalitede olmadığından ve anlatılmak isteneni, doğru bir şekilde temsil etmediğinden dem vurulur.

Harika bir sunum yapmanızı sağlayamayız veya yatırımcıya yapacağınız sunumu tasarlayamayız belki ama, “yapılmışı varken” en azından sizi biraz dertten kurtarabiliriz :)

Dakick.com’un kurucusu ve Dijital Girişimcilik Rehberi’nin yazarı Serkan Ünsal’ın yeni girişimi Startups.watch, blogunda ekosistemdeki girişimciler için, hazır yatırımcı sunumu şablonlarını paylaştı. Biz de gecikmeden Kafa Tech okuyucusu değerli girişimci dostlarımızla paylaşmak istedik.

Aşağıdaki linklerden, Türkçe ve İngilizce sunum şablonlarına ulaşabilirsiniz;

Yatırımcı Sunum Şablonu (Türkçe)

Yatırımcı Sunumu Şablonu (İngilizce)

Yazar Hakkında

Gökçen Orhan

İletişimin temellerini Ege Üniversitesi'nde, Satış&Pazarlama'yı Philip Morris'te, Reklam ve Sosyal Medya'yı Miami Ad School'da öğrendi. Inveon'da harika insanlarla gerçekleştirdiği İş Geliştirme faaliyetlerini sonlandıran Gökçen, e-ticaret, dijital iş geliştirme ve omni-channel operasyon kurguları üzerine kendini geliştirirken, orta ve büyük ölçekli şirketlere on-demand iş geliştirme ve dijital danışmanlık yapıyor. Kafa Tech'de girişimcilik, iş geliştirme ve dijital pazarlama üzerine yazan Gökçen, beyin fırtınası yapmaktan ve bir şeyler inşa etmekten zevk alır. Herhangi bir şey!

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.