Yeni özelliklerini arka arkaya duyurmaya başlayan Facebook en son ‘Facebook canlı yayın özelliğini onaylanmış sayfalara açtı‘ haberiyle karşımıza çıkmıştı. Facebook ekibi video konusunda geliştirmelere devam edecek gibi görünüyor çünkü bu geliştirme de yine video odaklı bir geliştirme olmuş. Daha önce duyurusu yapılan özelliği, iOS kullanıcıları için son yapılan geliştirme ile Facebook profil videosu devrini başlatmış gibi gözüküyor.

Sayfanızda bulunan profil fotografını video olarak kullanmanıza izin veren son geliştirme ile Facebook‘un temel öğelerinden biri olarak kabul edebileceğimiz profil fotografınız yerine video kullanabileceksiniz. Profil fotografınızı güncellemek isediğinizde, galeriden yükle, yeni fotograf çek gibi seçeneklerin yanına video ekleme özelliği ekleyen Facebook geçtiğimiz dönemde duyurulan özelliği kullanıma açtı. Şimdilik iOS 9 ve iPhone 6 ve üstü modeller için kullanıma açılan uygulama ilerleyen günlerde diğer kullanıcıların da kullanımına açılacak.

Özellik ilk duyurulduğunda paylaşılan video da detayları görebilirsiniz:


Yaratıcılığın sınırlarının zorlanacağını düşündüğüm uygulamayla artık facebook profil videolarından fenomenler yaratılabileceği düşüncesi şimdilik korkucu gelse de başımıza gelirse diğer her şey gibi zamanla alışacağımıza eminim. İlk bakıldığında ilginç gelse de sonrasında eğlenceli bir hal almaya başladığını söylemek mümkün. Alıştığımız Facebook profil fotograflarından farklı olarak hareketli videolar görüyor olmak kişisel sayfalara biraz daha hareket getirecektir. Zamanla Facebook profil videosu tanımına da en az profil fotografı kadar alışacağımızı şimdiden söylemek lazım.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.