Kullanıcıları ile daha iyi etkileşim sağlamak için neredeyse hergün yeni bir özelliğini test eden Facebook, “Daha fazlası için tıkla” özelliğini denemeye başladı.

Hergün platform üzerinden 8 milyar video izlendiğini belirten Facebook, bu rakamı daha da yukarılara taşıyacağına inandığı “Daha fazlası için tıkla” yazısını videoların alt orta kısmında görünecek şekilde yerleştirmeye başladı.

Facebook

 

Bu yazıya veya video görselinin herhangi bir yerine tıkladığınızda ekran sinema moduna geçiyor -kararıyor- ve video büyütülmüş olarak oynamaya başlıyor. Videonun altında karosel şeklinde önerilen ilgili diğer videolar sıralanıyor. Eğer oynayan videoyu durdurmaz veya manuel olarak geçmezseniz, sıradaki video oynatılıyor.

Facebook

Bu yeni düzenlemenin şu an için sadece masaüstü versiyonunda mevcut olduğu bilgisi veriliyor.

Daha fazlası için tıkla” özelliği sayesinde kullanıcıların daha fazla zaman geçirmeleri, hatta sadece bu yeni özellik için platformu ziyaret edebilecekleri tahmin ediliyor.

YouTube’un 8 milyar günlük izlenme rekoruna erişen sosyal platform, video sektörünün yeni lideri olmaya en büyük aday olarak gösteriliyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.