Facebook, Çevrimdışı Yorum Yapmanıza İzin Verecek

Gün geçmiyorki Facebook mobil uygulamasına yeni bir özellik eklemesin. Kullanıcı deneyimine önem veren sosyal medya devi, geçtiğimiz Ekim ayında yavaş olan internet bağlantı hızını algıyacak ve ona göre News Feed haberlerini bellekten getirecek bir güncelleme yayınlamıştı.

Bugün yayınladığı yeni özellik, Ekim ayındaki güncellemeyi destekleyen bir yama görevi görüyor. Şimdilik sadece Android platformunda test edilen yeni güncelleme, internet bağlantınızın kesildiği veya çok yavaş olduğu bölgelerde çevrimdışı yorum yapmanıza izin veriyor. Yorumunuzu belleğe kaydedediyor ve sağlıklı bir bağlantı bulduğu anda otomatik olarak gönderiyor.

Ayrıca bu yeni güncelleme ile, internet bağlantınız yavaş olduğunda, göz atmadığınız eski haberleri öncelikli olarak bellekten çağırarak gösterecek. Bu sayede internet bağlantınızın zayıf olduğu yerlerde devamlı “yükleniyor” ibaresini görmekten kurtulacaksınız.

Facebook’un kullanıcı deneyimini geliştirmek için yapmayı planladığı bir diğer yenilik ise, telefon kapalı iken, sağlıklı internet bağlantısı sağladığı lokasyonlarda News Feed yeni postları çekmeye devam edecek. Böylelikle metro gibi çevrimdışı kalacağınız mekanlarda en son haberlere göz atabileceksiniz. Bu yeni özellik Facebook fanlarını sevindireceğe benzesede, telefonun pilini ve internetini sömüreceği kesin.

Facebook, yeni iyileştirmelerin yolda olduğunu ve kısa zamanda yayınlayanacağını belirtti.

1 Yorum

  1. Samsun cilingir

    Samsun j7 fikirleriniz nedir. Ve bide htc 628 cok dayanikli arkadaslar suya dustu suda 2daka kaldi cikardim kuruladim internete okudugum biyerde pirince koyun yaziyordu koydum 2gun bekletim sorunsuz calisiyor bilginize dusmeleride capasi onu anlatmiyom yani

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.