Facebook yeni bir özelliği test ederken takipçilerine yakalandı. Yeni özellik sayesinde arkadaşlarınız, yaptığınız durum güncellemelerine yorum yaparken görebileceksiniz. Facebook online mesajlaşma uygulamalarında bulunan ‘arkadaşınız yorum yazıyor‘ uyarısını durum güncellemelerine taşıyarak farklı bir test yapmaya başladı.

Bu özellik sayesinde etkileşimi arttırmayı hedefleyen Facebook, sizlere ‘Arkadaşınız yorum yazıyor‘ diyerek, gönderinizle olan etkileşimi arttırırken, arkadaşlarınız ve ailenizle gerçek zamanlı olarak etkileşime girmeniz için yeni bir yol bulmuş gibi gözüküyor.

Kullanıcılar tarafından fark edilmesinden sonra bu konuda açıklama yapan Facebook, testlerin yapıldığını ve kullanıcıların zaman tünelinde gerçek zamanlı iletişimi arttırmayı hedeflediklerini duyurmuş. Bu özellikle birlikte muhtemelen daha çok yorum ve daha çok paylaşım oluşturmayı hedefleyen Facebook, içerik ve etkileşim konusunu bu şekilde yapacağı küçük dokunuşlarla arttırmayı düşünüyor.

Kullanıcı olarak ‘Arkadaşınız yorum yazıyor’ bildirimi benim için pek birşey ifade etmese de, hararetli tartışmaların döndüğü gruplarda işe yarayacağına eminim. Testler tamamlandığında karşımıza nasıl bir deneyim çıkacağını bilmemekle birlikte, bu tarz ufak geliştirmelerle büyük etkiler yaratmak adına yapılan geliştirmeleri keyifle takip ettiğimi belirtmeliyim. İlerleyen günlerde bu testlerin sonuç ve etkilerini ise hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.