Girişimcilikte biraz tecrübe kazanmış ve özellikle işin pazarlama tarafında yer alan herkesin bildiği bir gerçek var ki; günümüzde ‘Startup’ tabir edilen teknoloji girişimleri, ve bunların başarılı örnekleri büyüme aşamasında bir takım ‘hilelere’ başvurdular ve bu sayede büyük kitlelere isimlerini duyurdular. Geçerliliği kanıtlandıktan sonra ilk kez Sean Ellis tarafından ortaya atılan “Growth Hacking” kavramı, kendi kültürünü oluşturdu ve bu konuda dünyada birçok topluluk kuruldu. Sen de işini geliştirmek ve bunu yaparken kestirme yolları da denemek istiyorsan mutlaka takip etmen gereken 10 topluluğu derledik.

Önerilen Yazı

Growthhackers.com – Growth Hacking ile alakalı makaleleri paylaşmak üzerine kurulmuş bir topluluk. Kurucusu kavramın isim babası Sean Ellis’tir.

Quibb – Teknolojinin önde gelen isimlerinin de üyesi olduğu bir link paylaşım topluluğu.

Clarity.fm – Uzmanlarla telefon görüşmeleri ayarlayabildiğiniz ve istediklerinizi sorabildiğiniz bir platform.

Growthhacker.tv – Canlı bir topluluk forumu, büyüme tarifleri ve saygın “Growth Hacker”lara ait 100’ün üzerinde video röportajın bulunduğu site.

Quora – Alanında önde gelen insanların en iyi cevapları sunduğu soru/cevap platformu. Başlamak için şuşuşuşu ve şu linkleri ziyaret edebilirsiniz

Inbound.org – Link Paylaşım Network’u.

Slideshare – Konferanslara gitmek ve dinleyici olmak için yüzlerce lira harcamak yerine, profesyonellerin hazırladığı slayt’lardan Growth Hacking öğrenebileceğiniz muazzam platform.

Medium  –  Twitter’ın arkasındaki  dehalardan en güncel ve havalı blog platformu, startup pazarlaması ve büyüme üzerine uzmanların yazılarını barındırıyor. Başlamak için şu makalelere göz atabilirsiniz; “Growth Hacking“, “Growth Hacker“, “Online Marketing“, “Business & Marketing“, “On Content Marketing…“, “Thoughts On Digital Marketing.”

Hacker News – Orijinal Growth Hacker Topluluğu

Sizin bilip, bizim bilmediğimiz veya yazıda yer almayan, hatta yerli ‘Growth Hacking’ toplulukları varsa, lütfen yorumlarda bize bahsetmekten çekinmeyin.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.