Evet gerçek anlamda amiral gemisi çünkü yapı dışarıdan sanat galerisi gibi dursa da DJI gerçek bir drone cenneti yapmayı başarmış. Normal bir mağazadan çok farklı olan ve bir çok hizmeti içinde bulunduran mağaza DJI’ın ilk amiral gemisi tanımlamasını fazlasıyla hak ediyor.

dji-ilk-magazası

Devasa bir alana kurulan mağaza sadece içiyle değil, çevresi ve dış tasarımıyla da ilgi çekiyor. Dışarda DJI tarafından hazırlanan aktivitelerle karşılanan müşteriler interaktif uygulamalarla vakit geçirebiliyor. İçerisinde droneları sergilemek ve göstermek için droneların uçabileceği bir kafes bulunan yeni mağazasında gelen müşterilere droneların uçuş performansı kısaca gösteriliyor. Bu alanda müşterilere drone kullandırma konusunda cimri davranan firma sadece görevlilerin burada droneları kullanmasına izin veriyor. Ürünlerin sergilendiği alanların yanında içinde mini bir sinema bulunduran yapı DJI kullanıcılarından gelen görüntüleri derleyerek burada gelen müşterilere nasıl görüntüler çekebileceği konusunda fikir veriyor. Yapının içinde gelişmiş bir teknik servis ekibini de bulunduran DJI hizmet kalitesi ve hızı konusunda başarılarının da altını çiziyor.

dji-ilk-magazası

Drone uçuş kafesi

Dronelar hayatımıza girmeye başladığından itibaren ciddi yer tutan  ve bu konuda başarılı çalışmalara imza atan DJI bu hamlesiyle bana geleceğin aslında bugün olduğunu hissettirdi. Bundan bir kaç yıl öncesinde dronelar hayatımızda yokken bu ölçüde ‘amiral gemisi‘ olarak anılacak mağazalara sahip olacağını düşünmek çok fütüristik gelirdi şu an bu haberi yazıyor olmanın hissiyatı da farklı değil. Bu denli vizyoner bir adımı DJI gibi bir firmadan beklememek de mümkün değil, drone konusunda yaptıkları çalışmaların yanında, geliştirdikleri her aparat da ciddi anlamda vizyon sahibi işler çıkartmaları bu günlerin habercisi olmalıydı. Bakalım DJI bir sonraki mağazalarını nerede açacak, Apple Store konseptini aratmayan duruşuyla nasıl bir yer edinecek hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.