Daha önceki yazımda, Türkiye’de bilinci yeni yeni yeşeren, ‘Growth Hacking‘ yönteminden bahsetmiştim. Kısaca üstünden geçmek gerekirse, bu yönteme, yaratıcılık, analitik düşünme ve sosyal metriklerin iyi analiziyle, olağandan hızlı şekilde bilinirlik ve gelir sağlamak için kullanılan taktikler bütünü demek mümkün. ‘Growth Hacking’ tek bir sonuca odaklanma ve markayı/ürünü viral hale getirmeye çalışması açısından, içerik pazarlaması yapan profesyonellerin kulağına tanıdık gelecektir.

Bu bağlamda, aslında Growth Hacking’i içerik pazarlamasıyla ilişkilendirmek. Belli bir kitleye direkt olarak ulaşıp, zaman kaybetmeden mesajını vermesi ve içgörüsel anlamda tüketiciyi yakalayarak yaptığı call-to-action açısından, ikisinin birbirine ihtiyaç duyan yöntemler olduğunu söylemek, yanlış bir yaklaşım olmaz. Hatta bu yakın ilişkiyi daha ileri noktaya götüren CoSchedule, içerik pazarlaması ve Growth hacking’in kombinasyonu için, “Content Hacking” tabirini kullanmayı uygun bulmuş. Bu konuda da bir infografik hazırlamış. “Content Hacker” olarak geçen, içerik pazarlamacılarının karakteristik özelliklerini vurgulayan infografikte, bunu layıkıyla yapanların yaklaşımları ve metodlarını bulmak mümkün.

Eğer siz de onların tabiriyle bir “Content Hacker” iseniz, kendinizle benzer noktalar bulacağınıza eminim. Bunun haricinde farklı niteliklere sahip olanlar da, yorum kutucuğunda bizi aydınlatırlarsa seviniriz. Buyrunuz;

content-hacker

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.