Her gün yeni bir oyuncunun katıldığı akıllı saat yarışına lüks segment saat üreticileri de dahil olmaya başladı. Daha önce bir çok markanın girişimlerini gördüğümüz akıllı saat pazarından pay isteyen son oyuncu Breitling oldu. Oldukça niş bir kitle için üretildiğini düşündüğüm Breitling’in akıllı saati tam 8,900 Dolar değerinde. Tabi ki marka konumlanması gereği 500 dolarlık bir saatle çıkmasını beklemesek de özellikleri ve fiyatı ile kitlesini belirlemiş gibi gözüküyor.

breitling-exospace-b55-akilli-saat

Exospace B55 modeli olarak duyurulan saat, mekanik aksamla akıllı saatin kombine edilmiş hali gibi gözüküyor. Zaman hassasiyeti konusunda her zaman ki başarısını sergileyen Breitling bu saatle lüks düşkünü pilotları hedeflemiş olmalı. Akıllı telefonunuzda bulunan uygulama ile birlikte çalışan saat, diğer saatler gibi bluetooth bağlantısı kullanarak akıllı telefonunuza bağlanıyor. B55 uçuş özelliği ile uçağınızın haketinden inişine kadar geçen süreyi kaydedip uçuş süresi konusunda sizi bilgilendiriyor. Şüphesiz pilotlar yada uçuş tutkunları için süper bir özellik olsa da akıllı saat pazarında ne kadarlık bir kitleye hitap eder net olarak söylemek pek mümkün değil. Fakat Breitling’in saatlerinin her zaman havacılık odaklı olmasından dolayı muhtemelen Breitling severler için ciddi bir gelişme olacaktır.

B55 uçuş süresini kaydetmesinin yanında yaptığınız tüm uçuşların iniş kalkış ve havada kalış süreleriyle birlikte havalimanı kodlarını da dahil ederek hafızasında tutuyor, bu dataya ise akıllı telefonunuzla ulaşmanıza imkan sağlıyor. Saatinizi akıllı telefonunuzdan ayarlamaya izin vermesi ise en havalı gözüken özelliği . Uygulamadan seçtiğiniz saati yada gittiğiniz yerin yerel saatini tek dokunuşla seçip saatinizin mekanik kadranının otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Havacılık için özel olarak geliştirilmiş özelliklerin yanında e-mail, sms, WhatsApp mesajları, takvim ve arayan uyarılarını da üstünde bulunan dijital ekranda görebiliyorsunuz. Teknolojik özellikler konusunda çok temel seçimler yapan Breitling’in bu konuda kullanıcılarını iyi analiz ettiğini söylemek lazım zira saat üstünde etkileşim yaratmaktan kaçınılmış. 46mm titanyum kasa ve otomatik aydınlatma özelliğine sahip B55 8,900 Dolarlık fiyatıyla alıcılarını bekliyor.

Lüks segmentte mekaniği ile isim yapmış markalar için gerçekçi olan, yarı akıllı saat konseptiyle karşımıza çıkan Breitling’i bu başarısı ve tercihleri için kutlamak gerek. Zira mekanik saat severlerin kollarında taşıdıkları mekanik canavarları hissetmek istemeleri bu saate 8,900 Dolar vermeleri için yeterli bir sebep olabiliyor.

Siz yine de akıllı saat almak niyetindeysiniz ‘Sizin için en uygun akıllı saat hangisi?‘ yazımızı incelemeniz iyi olacaktır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.