Geçtiğimiz Cuma günü BMW, Çin’in en büyük otomobil fuarı olan Auto Guangzhou’da sadece önden çekişli ilk “Konsept Sedan” otomobilini tanıttı.

Şimdiye kadar “Ultimate Driving Machine” sloganı ile en iyi sürüş keyfine odaklanmış olan safkan Alman otomobil markası BMW, tarihinde ilk defa önden çekişli bir “konsept sedan” otomobil tanıtımı yaptı. Böylelikle BMW’den görmeye alışık olduğumuz arkadan veya 4 çeker seçeneklerine, birde önden çekişli bir grup eklenebileceğinin ilk sinyalleri verilmiş oldu.

Sportif sürüş için yaratılmış olduğunu iddaa eden bir marka için, önden çekişli otomobillerin pek de iyi bir imaj sayılamayacağını söyleyebilirim.

Eğer bana, bunun sadece bir konsept olduğunu söylüyorsanız ve BMW’nin hiçbir zaman önden çekişli bir otomobili piyasaya sürmeyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. BMW, yeni X1 platformunda önden – 4 çeker seçenekleri ile geldi. Hatta önden çekiş sistemine geçmeden önce BMW’nin yapmış olduğu bir araştırma gösterdi ki, 1 serisi kullanıcılarının %40’ı, araçlarının arkadan çekişli olduğunu bilmiyorlardı.

Bu veriler doğrultusunda BMW, madem müşteriler önden çekişli bir araç kullandıklarını zannediyor, o zaman biz de arkadan çekiş için bunca zaman ve para harcamayalım, önden çekiş sistemine geçelim diye düşündü.

Açıkçası fotoğraflara baktığımda iç mekanda birkaç değişiklik yapıldığı takdirde, satışa hazır muhteşem bir tasarım var ortada. Zaman bize önden çekişli BMW’lerin, arkadan çekişlilerin yerini alıp almayacağını gösterecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.