Günümüz süper-hızlı iş dünyasının en büyük handikaplarından biridir, yaşadığımız “tıkanmalar”. Elimize geçen verilerin, ulaşabildiğimiz ve bazen istemesek de bize ulaşan ve dikkatimizi ayırmamız gereken bilgilerin (bu yazının bulunduğu bülten de buna dahil olabilir :)) çokluğu, bunu çok olası ve doğal bir süreç haline getiriyor. Mobil cihazınızdan, sosyal medyadan, e-mailinizden, iş arkadaşlarınızla veya girişim ekibinizle kurduğunuz WhatsApp grubundan size mesaj gelmediği, herhangi bir bilginin ulaşmadığı ve vaktinizi ayırmak zorunda olduğunuz tek şeyin, düşünmeniz gereken şeyler olduğu bir gün düşünün. Böyle şeyler internetin hayatımıza bu denli girmesiyle ne yazık ki geride kaldı ve işin aslı, çağın gerektirdiği çeviklikte hareket etmek için onlara ihtiyacımız da var.

İlgili Yazı: Üretkenlik ve Motivasyonu Arttırmak İçin 6 Etkili Yöntem

Ancak bazen bu bilgi yüklemesinden dolayı, haliyle belli bir kapasitesi olan zihnimiz yavaş yavaş tıkanmaya ve girdileri nasıl işleyeceğini bilememeye başlar ve yaratıcı düşünme yetimizi zaman zaman kaybederiz.

Bu yüzden profesyonel amaçlarınızda yaratıcı hareket edebilmek, kendinizi buna teşvik etmek ve zihninizdeki ataleti kırmak istiyorsanız, son yapılan araştırmalar ışığında yazılmış uzman tavsiyelerden oluşan bu infografikte faydalı tavsiyeler bulabilirsiniz, hatta bu sayfayı bir yerlere kaydetmek bile isteyebilirsiniz.

yaratıcı-zeka

 

Bir de kendinize ait taktikleriniz varsa ve aşağıdaki sevimli kutucuklarda bizimle paylaşırsanız, tadınızdan yenmezsiniz.

1 Yorum

  1. kubilay

    Türk girişimcilere yapılan paylaşımlar Türkçe olmalı diye düşünüyorum. İngilizcem yok hiç bir şey anlamadım bilginize 😉

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.