Skype bu hafta oldukça hareketli günler geçiriyor. Skype görüntülü grup görüşmesi özelliğinin mobil cihazlara geleceğini dün sizlerle paylaşmıştık. Bu ise Skype yeni bir haberle karşımıza çıkıyor. Daha önce de Outlook mobil ile entegre olan Skype bu entegrasyonu ile kontaklarınıza daha hızlı ulaşıp Skype üstünden yapacağınız görüşmelerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilmenizi amaçlıyordu. Bugün çıkan özelliğiyle ise artık Slack üstünden Skype görüşmelerinizi başlatabileceksiniz.

Slack artık takımların birlikte çalışması konusunda vazgeçilmez araçlardan biri haline geldi ve hergün vazgeçilmez olmak adına yeni çalışmalarının hızını asla kesmiyor. Tamamen iş odaklı olarak düşündüğünüzde bir çok ihtiyacımızı karşılayan Slack ofis içi mail trafiğini azaltırken iş yapma hızımızı ve üretkenliğimizi de arttırmaya başladı. Bu son eklentiyle iş dünyasının iki önemli aracı bir araya gelmiş oldu ki tam anlamıyla yerinde bir çözüm olmuş.

slack-skype-görüsmesi

Bu özellik sayesinde bulunduğunuz kanalda yada çalışma arkadaşlarınızın direkt mesaj sayfalarında ‘/skype’ komutunu kullanarak görüntülü konuşmayı tek komut ile başlatıyorsunuz. Kanalda bu komutu kullandığınızda kanalda bulunan herkesi ortak görüşmeye alırken, birebir de görüşmeler yapabiliyorsunuz. İşin bir başka güzel tarafı ise bunları yapmak için Skype hesabına ihtiyacınızın olmaması. Yani kanalda yada birebir görüşmede ‘/skype’ komutu kullandığınızda direkt olarak görüşmek istediğiniz kişiye bağlanıyorsunuz. Skype’dan arandığınızda ise ekstradan Slack bildirimi alıyorsunuz ki çalışırken hiç birşey gözden kaçmıyor. Bu özelliği aktive etmek için ise, , ‘add to Slack’ butonuna tıklamanız yeterli. ardından karşınıza gelen ekranda ‘Authorize’ (izin ver) dediğinizde herşey hallolmuş oluyor.

Herşeyi gayet basit bir şekilde kurgulamaları bir yana, bir çok şeyi pratikleştirmiş olmalarına ayrıca bayıldım. Bu özelliği ben şahsen çok beğendim. Slack’in uygulama geliştiricilerini desteklemesi ile ihtiyaca yönelik harika uygulamalar çıkmaya başladı ancak bu gelişmeler daha birşey görmediğimizin bir çok gelişmenin sırada olduğunun habercisi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.