Jørgen Mourtizen isimli Danımarkalı adam, Apple Watch’un Milanese metal zincir kayışının cildini yaktığını ve zarar gördüğünü iddaa etti.

Jørgen, uçuş kulubünün tuvaletinden çıkarken sol kolunda inanılmaz bir acı ve arkasından yanık et kokusu hissettiğini belirtiyor. Bu acının kolundaki Apple Watch’dan kaynaklı olduğunu ve saatin kayışının bir anda kıpkırmızı olduğunu, saati çıkarmaya çalışırken de sağ elinin parmaklarını yaktığını iddaa ediyor.

Apple Kayış 1

Olayın hemen akabinde iPhone’u ile saatin ve kolunun fotoğraflarını çeken Jørgen, katıldığı bir TV programında olayın hemen akabinde Apple mağazası ile ilteşime geçtiğini fakat yetkililerin, durumun saatten değil ortam koşullarından kaynaklı olduğunu belirttiğini söyledi. Tam da Apple’dan beklenen bir yorum :)

Jørgen’in paylaştığı fotoğraflardan olayın hiçde abartılmadığı açıkça belli oluyor. Ayrıca saat kayışının ısındıktan sonra sanki kaynak makinesi ile yakılmış gibi görüntüsü de korkutmuyor değil.

Apple Kayış 2

İlerleyen günlerde bu olay gibi başka vakalar çıkar mı bilinmez ama eğer Jørgen’in iddaası doğru çıkarsa Apple’in çekeceği var demektir.

Bunun yanında Dünya’nın dört bir yanından Apple Watch kayışlarının sebebiyet verdiği alerjik reaksiyon fotoğrafları da gelmeye devam ediyor.

watch-alerji 1 watch-alerji 5 watch-alerji 2 watch-alerji 3 watch-alerji 4 watch-alerji 6

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.